Sudor

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Persoana organizata si dinamica, atitudine pozitiva, care doreste sa invete ceva nou;
  • Sudeaza componentele produsului dat spre fabricare
  • Abilitatea de a lucra in schimburi;
  • Cineva care stie sa lucreze in echipa;
  • Are grija de siguranta si buna organizare a muncii sale;
  • În pregătirea operației de sudare, face operațiunile necesare pentru a obține rezultatul dorit;
  • Experienta anterioara nu este necesara, sau experienta anterioara minima. Se va oferi instruire profesionala interna;
  • Diploma de absolvire a liceului sau certificate de absolvire a invatamantului secudar.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Va trebui să utilizezi echipamentul într-o manieră cât mai sigură și să îl întreții cât mai bine, atât pe termen scurt, cât și pe termen lung;
  • Manipulari zilnice in zona de activitatea conform procedurilor interne;
  • Efectueaza manipulari zilnice din zona de activitate cu: motostivuitor si electrocar;
  • Sudeaza componentele produsului dat spre fabricare;
  • Citeşte desenele tehnice;
  • Utilizează dispozitive de măsurare generale şi a uneltelor de fabricare;
  • Executarea lucrărilor de sudură implică realizarea operațiilor de lipire a pieselor metalice prin procesul de arc electric, iar acest lucru presupune folosirea echipamentului de protecție cu ocazia fiecărei lucrări, după cum prevede legislația muncii;
  • Respecta standardele, politicile, procedurile si reglementarile referitoare la sanatate, mediu si siguranta;
  • Corecteaza pericolele aflate sub controlul si in aria sa de responsabilitatea;
  • Opreste activitatea si raporteaza imediat toate pericolele de accidente majore.

Beneficii:
  • Un loc de munca competitiv, curat si dinamic;
  • Cursuri de pregatire profesionala gratuite ;
  • Posibilitatea de avansare intr-o industrie dinamica;
  • Loc stabil de munca pe baza contractului si echipament complet de lucru;
  • 20 RON pentru tichete de masa per zi lucrata;
  • Beneficii conform contractului colectiv (zile suplimentare de co, transport partial);
  • Contract de munca permanent.

Datorita cresterii volumului de comenzi cautam noi colegi de munca in uzina noastra din Craiova (Cummins). Despre compania Cummins, creăm soluțiile eficiente de care depind mai multi oameni. Uzina noastră din Craiova produce cele mai avansate alternatoare mari din 1999. Avem în jur de 58 000 de angajați în întreaga lume. Iar în prezent avem nevoie de TINE pentru a ne te alătura echipei noastre fantastice din Craiova.
Publicat 27 apr. 2022 Reactualizat 25 mai 2022 Expiră 27 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos