Sudor Tig/Wig

Emerson - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

DESCRIERE:

Efectuarea operatiunilor de sudura TIG-WIG.

RESPONSABILITATI:

• Aplica Identifica, verifica si utilizeaza SDV-urile (scule, dispozitive si verificatoare) si echipamentele, in vederea realizarii de imbinari sudate, in functie de procedeul de sudura si specificatiile tehnologiei de sudare indicate in documentatia tehnologica;

• Manipuleaza si transporta semifabricate, reperele realizate si buteliile de argon sau alte echipamente in conditii de siguranta, cu respectarea procedurilor specifice;

• Regleaza parametrii de functionare a echipamentului de sudura pentru realizarea cerintelor impuse prin documentatiei de executie;

• Indeparteaza stropii si curata cordonul de sudura folosind instrumentele din dotare;

• Raporteaza problemele aparute in timpul productiei catre supervizorul direct;

• Efectueaza si mentine curatenia la postul de lucru.

CERINTE:

• Absolvent Scoala Profesionala sau liceu;

• Experienta de minimum 1-2 ani in sudura TIG WIG, MIG MAG;

• Experienta in urmarirea unor instructiuni de lucru (WPS), completarea rapoartelor simple;

• Atentie sporita la detalii (pentru verificari de calitate vizuale si completarea fisei tehnice a produsului);

• Experienta in utilizarea calculatorului (nivel incepator);

• Limba engleza constituie avantaj (nivel incepator).

Pentru mai multe informatii va rugam sa o contactati pe Zenovia Olar (zenovia.olar@emerson.com) – Talent Acquisition Specialist

Publicat 12 apr. 2022 Reactualizat 7 iun. 2022 Expiră 11 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos