Publicat 28 Aug 2020 | Reactualizat 25 Sep 2020 | Expiră 27 Sep 2020

Sudor - Campina

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.

Candidatul ideal

Cerințe cheie :

  • Experiență 1-3 + ani de experiență conexă
  • Diploma tehnică de învățământ sau liceu
  • Certificat de sudură la lucru la cald
  • Abilitatea, cunoștințele și experiența procesului de sudare și a materialelor (de preferință în industria petrolului)
  • Cunoștințe bune de lucru privind fabricarea echipamentelor din materii prime
  • Trebuie să fie capabil să utilizeze și să citească instrumente de măsură de bază
  • Înțelegerea de bază a metalurgiei
  • Cunoștințe de bază despre condițiile de lucru în gura putului
  • Trebuie să fie capabil să citească și să înțeleagă planurile
  • Trebuie să poată citi, interpreta și crea desene
  • Trebuie să poată suda mai multe procese.
  • Lucru in echipă și bune abilități de comunicare.
  • Poate fi solicitat sa lucreze conform unui program in ture

Descrierea jobului

Specificații de poziție :

  • Intelege și să respecta toate regulile de siguranță și politicile companiei Weatherford.
  • Ghidează manual electrodul sau pistolul de-a lungul liniei de sudură, menținând lungimea arcului și viteza de mișcare pentru a forma adâncimea specificată a fuziunii și a talonului, după cum se consideră din culoarea metalului, sunetul sudurii și mărimea bății topite. Suduri în poziții plane sau orizontale
  • Curăță sau degresează îmbinarea sau piesa de prelucrat
  • Reparara piesele sparte sau crăpate prin umplerea găurilor
  • Curăță excesul de sudură, zgură și spumă
  • Selectează torța, vârful tortei, tija de umplere și fluxul, conform specificațiilor din tabelul de sudură sau tipului și grosimii metalului
  • Conectează supapele și furtunurile de reglare la buteliile de oxigen și combustibil, precum și la butelia de sudură. Întoarce supapele de reglare pentru a activa fluxul de gaze, a lămpilor de incendiu și a regla amestecul de gaz și presiune, pentru a obține flacara dorită.
  • Cunostinte de tehnici de sudura MIG si TIG

Descrierea companiei

Despre Weatherford

Weatherford este una dintre cele mai importante companii de servicii in industria de petrol si gaze. Cu activitate în mai mult de 80 de țări, Compania răspunde provocărilor industriei energetice cu o echipa globală de talente de aproximativ 20.000 de membri și 600 de locații, care includ servicii, cercetare și dezvoltare, instruire și instalații de fabricație. Accesați weatherford.com pentru mai multe informații sau conectați-vă pe LinkedIn, Facebook, Twitter, Instagram, sau YouTube.

Privim spre viitor cu o viziune clară și o misiune puternică.
Scopul nostru este de a aborda provocarile cu care se confruntă industria, de a revoluționa industria petroliera cu tehnologie digitală, soluții integrate și talent de talie mondială.
Acceptăm orice provocare în beneficiul companiei noastre, al industriei noastre și al lumii. Leadership-ul nostru tehnologic oferă soluții care se ridică la orice asteptari, furnizează cele mai bune rezultate în fiecare operațiune și oferă putere tuturor clienților.
Weatherford oferă compensații competitive, un program cuprinzător de beneficii și oportunități pentru formare continuă și dezvoltare în carieră.

Weatherford este un angajator care ofera egalitate de șanse Femeii / minorităților / veteranilor /persoanelor cu dizabilități și acordă considerare pentru angajare solicitanților calificați fără a ține cont de rasă, culoare, religie, vârstă, sex, orientare sexuală, identitate de gen, origine națională, handicap sau statut de veteran protejat.

Ai aplicat
Sudor - Campina  -  WEATHERFORD ATLAS GIP SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles