Strategic Purchasing Buyer

LEOHR SRL - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Pentru clientul nostru, lider mondial pentru sectorul componentelor din industria automotive, cautam Strategic Purchasing Buyer

• Minim 2-3 ani experienta pe un post similar – preferabil in industria auto (componente auto sau industrii conexe)
• Studii superioare;
• Cunoașterea industriei auto și a rețelei europene de achiziții
• Concentrat pe rezultate și performanță financiară
• Abilități puternice de comunicare și abilități puternice de negociere
• Abilități de rezolvare a problemelor
• Proactiv și automotivat
• Fluent în limba engleză; franceza reprezinta un avantaj
• Disponibil pentru călătorii de afaceri

Descrierea jobului

- Responsabil pentru achizițiile strategice directe și furnizori pentru Toate Business Unit-urile companiei
- Deruleaza activitatile cu privire la achizitiile strategice și ofera suport in atingerea obiectivelor definite în conformitate cu politica de cumpărari a Grupului.

Responsabilitati principale
• Raportând directorului de achiziții strategice, va fi responsabil de mărfuri strategice, furnizori strategici si conturi cheie.
• Gestionarea competitivităţii bazei de aprovizionare;
• Creșterea pachetului de achiziții pe contracte strategice;
• Participarea/Gestionarea negocierilor cu furnizorii definiți;
• Actualizarea/generarea acordului contractual global;
• Monitorizarea standard permanenta a nivelului de prețuri din companie;
• Furnizarea informațiilor despre piață ;
• Sprijin, feedback și direcție pentru analiza costurilor pentru proiecte noi;
• Sugerarea stimularii creșterii prin parteneriat cu furnizorii ;

leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview : stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

leoHR a luat nastere din dorinta de a impartasi succesul din cei 20 ani de activitate profesionala, din care, mai mult de jumatate in functii de management.

Ne mandrim cu o expertiza inalta in ceea ce priveste serviciile de selectie si recrutare. Mai mult, pasiunea pentru servicii de calitate si abordarea diferita de-a lungul celor 20 ani de activitate a facut diferentierea si a impulsionat cresterea standardului de calitate la un nivel cat mai inalt.

Excelenta … cu asta ne ocupam !

www.leoHR.ro

Publicat 6 mai 2022 Reactualizat 27 mai 2022 Expiră 5 iun. 2022