Storyteller / Copywriter for European Start-Ups

Traction Keys S.R.L. 3 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Candidatul ideal are o experienta in copywriting / marketing si storytelling. Se pricepe sa spuna o poveste despre un brand si sa creeze o viziune asupra unei companii sau a unui produs.

Este o persoana deschisa care isi doreste sa colaboreze cu cele mai interesante persoane din start-up-urile romanesti si din afara. Ii place sa participe la evenimente, sa cunoasca alte persoane dar in acelasi timp se regaseste si in momentele lungi petrecute in fata calculatorului sau tabletei scriind o poveste.

Descrierea jobului

Job-ul de copywriter / storytelling implica urmatoarele cerinte / responsabilitati (in engleza):

1+ years of marketing or copywriting experience
Bachelor's degree or equivalent experience in Advertising, Journalism or PR
Creative person with strong attention to detail, able to find innovative content ideas continuously
Easily create and convey a message, a story, to the target consumer
Excellent communication, organisational and coordination skills to ensure first class execution
Excellent written and verbal communication with English
Good understanding of content practices (SEO, SMO).
Highly organised with excellent attention to detail.
Basic knowledge of HTML is a plus

Traction Keys si The Framework AI fac parte din aceeasi firma a doi tineri investitori (fosti UiPath, EY, Aggranda, Oracle). Acestia deschid o noua piata de Marketing as a Services (MaaS) si aduc pe piata si un nou produs in piata de automation si business transformation

Publicat 19 Sept. 2022 Reactualizat 26 Sept. 2022 Expiră 19 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.