Store Manager

Manpower - 3 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Manpower recruteaza Store Manager pentru o companie ce activeaza in zona de retail.

Cerinte:
Experienta in rol asemanator – minim 2 ani;
Experienta in domeniul retail;
Abilitati puternice de lucru in echipa;
Cunoștințe bune de limba engleză, scris și vorbit;
Personalitate analitică și înțelegerea modului în care datele influențează deciziile de afaceri, aptitudini numerice;
Bună înțelegere a conceptului de lider și a atributelor sale în gestionarea personalului.

Scopul principal al rolului:
Store Manager-ul este „antrenorul echipei” având o bună înțelegere a felului în care se impulsionează productivitatea și performanța magazinului.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Superfocalizare pe asigurarea unei experiențe fără probleme a consumatorului în magazin;
Stabilește măsuri de maximizare a vânzărilor și de minimizare a pierderilor, garantând și făcând să crească profitabilitatea magazinului;
Pregătește programul de lucru al personalului;
Planifică ziua, identificând zonele de focalizare pentru determinarea KPI;
Stabilește direcția pentru echipă și dispune strategic echipa în funcție de rezultatele dorite;
Conduce ședințe periodice pe magazin pentru a comunica echipei obiectivele de lucru;
Ia măsuri și întărește schimbările, acționează proactiv asupra problemelor și obține rezultate pozitive;
Supraveghează organizarea în magazin pentru evenimente specifice comerciale și de marketing;
Asigură recrutări efective de personal în magazin și instruiri introductive eficiente.

Alte informatii:
Locatie: Baneasa
Program de lucru full time, in ture.
Parte fixa salariala + bonusare;
Tichete de masa 15 lei/zi lucrata;
Asigurare medicala;
Crestere salariala anuala.

Descrierea companiei

Welcome to a world of opportunity. Welcome to Manpower!

Are you looking for new and exiciting career challenges? Manpower helps you take the right street on the road to success!

Find the answer to your hiring challenges - see who's looking for your skills! Register now at www.manpower.ro!

ManpowerGroup Romania is one of the leaders in innovative workforce solutions, creating and delivering services that help clients meet their business and workforce objectives while enhacing their competitiveness.

ManpowerGroup is present in Romania since 2003, with branches in Bucharest, Timisoara, Brasov, Cluj-Napoca, Iași, Craiova, Ploiești and Pitești.

For more information, you can access www.manpower.ro or visit our visit us on Facebook at ManpowerGroup Romania.

Publicat 15 sept. 2021 Reactualizat 13 oct. 2021 Expiră 15 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos