Publicat 09 Iun 2019 | Reactualizat 07 Iul 2019 | Expiră 10 Iul 2019

Stock Planning Coordinator

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Competente, cunostinte si experienta:

- Planificare stocuri – experienta minima de 1 an
- Cunostinte tehnice telecom - experienta minima de 1 an
- Limba engleza – nivel conversational
- Diploma universitara (preferabil Facultatea: Electronica si Telecomunicatii / Ingineria si Managementul Sistemelor Tehnologice, Logistica Industriala)

Descrierea jobului

Scopul postului:

Coordonatorul de stocuri asigura desfasurarea in bune conditii a operatiunilor de intrare/iesire de echipamente din responsabilitatea sa si nivelul optim al stocurilor de echipamente in vederea respectarii indicatorilor financiari si de performanta stabiliti.

Asigura desfasurarea in bune conditii a operatiunilor logistice de intrare si iesire din magaziile de echipamente
Este punct de contact si suport pentru furnizorii de echipamente de retea si pentru contractorii desemnati sa efectueze operatiuni logistice
Urmareste si raporteaza nivelurile stocurilor de retea si defineste actiuni pentru optimizarea acestora
Participa la definirea si optimizarea proceselor logistice din companie (prognozare, achizitie,livrare, operare, casare, vanzare)

Responsabilitati principale:

- Asigura desfasurarea in bune conditii a operatiunilor logistice
- Ridica tichete in cazul problemelor aparute in sistemul informatic de stocuri si urmareste rezolvarea lor
- Verifica cererile de echipamente facute de contractori si le valideaza impreuna cu departamentele tehnice
- Asigura suport pentru indeplinirea criteriior necesare efectuarii platilor
- Asigura suport pentru mentinerea cataloagelor de echipamente in parametri normali prin eliminarea materialelor fara utilizare si introducerea de noi materiale
- Monitorizeaza activitatea furnizorilor de echipamente si a contractorilor desemnati
- Creeaza planuri de actiune impreuna cu furnizorii si contractorii in vederea imbunatatirii activitatii lor si urmareste implementarea acestora
- Valideaza plasarea comenzilor de echipamente in vederea mentinerii stocurilor la un nivel care sa acopere nevoia exprimata conform prognozei si a valorilor actuale
- Creeaza analize si prezinta rapoarte cu evolutia stocurilor echipamentelor de retea
- Defineste si calibreaza modelul de estimare a stocurilor de echipamente de retea pe baza prognozei de livrare a proiectelor si pe baza nivelurilor de stocuri actuale

We want to inspire people to capture the opportunities of a digital future and build a better tomorrow. That is why we are here. Over 30 years ago, we made the first ever mobile phone call and sent the first SMS in Britain and have been changing the lives of billions of people ever since. We are taking 4G to the Moon and using big data for social good to intelligent transport systems and emergency drones, we are still shaking things up. Be part of a company which helps those who need it most. Whether teaching girls to code, providing connectivity to disaster hit areas or putting on our trainers and running for charity. We believe being different is good. We’re proud to offer equal opportunities regardless of race, nationality, cultural background, gender, age, marital status, sexual orientation, gender identity, disability, religious or political belief.
We can only leverage this diversity by building an inclusive culture where everyone is respected, can be themselves and strive to be their best. Your different perspectives help us to shape the future. The future is exciting. Ready?

Expirat
Stock Planning Coordinator  -  Vodafone Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles