Publicat 08 Ian 2019 | Expiră 08 Feb 2019

Stivuitoristi pt. Bucuresti (Pantelimon)

5 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

STIVUITORIST pentru BUCURESTI (PANTELIMON)

CERINTE:
- Autorizatie ISCIR
- Experienta in activitatea de incarcare / descarcare camioane
- Spirit de initiativa, tenacitate
- Rezistenta la stres
- Disponibilitate de lucru cu stivuitorul, cu transpaleta, de efectuare operatiuni de picking (pregatire comenzi), incarcare/descarcare marfa vrac.
- Locul de munca este in Pantelimon (Soseaua de Centura)

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

- Descarcarea si incarcarea marfurilor din/in camion in siguranta, respectand normele si procedurile specifice. .
- Pregatirea comenzilor de picking si alocarea acestora pe zona de verificare/expeditie.
- Desfasurarea operatiunilor de pozitionare, pe locatii, a marfurilor din zona de receptie.
- Efectuarea comenzilor de transfer marfuri intre locatii conform comenzilor afisate pe scaner.
- Etichetarea / reetichetarea, ambalarea / reambalarea articolelor / paletilor si amplasarea acestora pe locatiile stabilite de sistemul informatic.
- Descarcarea si incarcarea marfurilor vrac din/in camion in siguranta, respectand normele si procedurile specifice, si pozitionarea marfurilor descarcate pe locatiile destinate.
- Infolierea paletilor, la finalizarea procesului de receptie, sau ca urmare a finalizarii procesului de verificare/pregatire pentru expeditie.

BENEFICII:
- Oportunitatea de a lucra intr-o companie in continua dezvoltare, alaturi de o echipa tanara si dinamica
- Salariu competitiv
- Transportul asigurat
- Tichete de masa
- Bonusuri suplimentare in functie de performante.

Euroccoper se individualizeaza pe piata logisticii europene prin oferirea de solutii complete de logistica, depozitare, expediere de marfă și brokeraj vamal. Este una dintre cele mai puternice companii din Vestul României în acest domeniu, reusind in peste 24 de ani de activitate sustinuta, sa creasca atat din punct de vedere al volumelor dezvoltate, cat si al calitatii serviciilor.

Combinand serviciile logistice şi vamale cu cele de distributie, expediere şi transport, asiguraram un pachet atractiv de servicii integrate pentru cei mai exigenti clienti. Politica companiei Euroccoper este de a oferi servicii de înaltă calitate cu profesionalism şi îmbunătăţire continuă, în scopul de a satisface cerinţele clienţilor săi.

Noi construim relaţii de afaceri bazate pe incredere, corectitudine si o deschidere constantă pentru inovare.

Expirat
Stivuitoristi pt. Bucuresti (Pantelimon)  -  EUROCCOPER SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles