Publicat 23 Oct 2020 | Reactualizat 22 Nov 2020 | Expiră 23 Nov 2020

Stivuitorist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Atestat ISCIR
Organizat si dedicat, cu o atitudine pozitiva
Capabil sa indeplineasca eventualele sarcini sub presiune
Capabil de lucrul in echipa

Descrierea jobului

Scaneaza in timp real materialele si componentele in momentul transferului intre depozite si/sau in productie
Scaneaza in timp real produsele finite in momentul asezarii pe locatii in depozitele de produse finite, in cazul transferului intre depozite si/sau in momentul livrarilor catre clienti
Asigura mentinerea in stare buna a tuturor materialelor, uneltelor si echipamentelor de lucru cu care lucreaza
Respecta si lucreaza conform muncii standardizate aferente postului si participa activ la imbunatatirea acesteia.
Raspunde de 5S in zona in care-si desfasoara activitatea (mod de stivuire si depozitare)
Conduce procesul de control si mentenanta preventiva ale stivuitorului/trenuletului (predarea/primirea utilajului si verificarile conform Fisa OK first part stivuitor)
Respecta si foloseste corect cardurile KANBAN de materia prima si componente, produse finite si SS
Urmareste layout-ul curent si asigura FIFO

Euro Auto Plastic Systems grup Faurecia a fost infiintata in anul 2002, iar principalele tehnologii sunt cele de injectie, asamblare si termoformare.
Compania isi are sediul in Mioveni, str. Uzinei, nr. 1, jud. Arges

Expirat
Stivuitorist  -  EURO AUTO PLASTIC SYSTEMS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles