Stivuitorist - operator logistica

FLEXITECH RO SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Flexitech Ro cauta pentru echipa de logistica un nou membru care sa contribuie la indeplinirea obiectivelor de performanta ale departamentului.

Cerinte:
  • experienta minim 6 luni intr-o pozitie similara
  • autorizatie ISCIR stivuitorist
  • persoana responsabila, serioasa, organizata si atenta la detalii
  • disponibilitate pentru lucrul in 3 schimburi
Cunostintele de lucru in SAP reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • receptionare, descarcare si depozitare materie prima
  • manipulare, depozitare, incarcare/descarcare paleti produs finit
  • inregistrare intrari/iesiri in sistemul de gestiune
  • participare la inventarele periodice
  • asigura suportul colegilor de echipa, ori de cate ori este cazul.

Compania Flexitech RO a fost infiintata in urma cu 15 ani, este situata in Parcul Industrial din Aricestii Rahtivani, jud Prahova. Domeniul de activitate al companiei este fabricarea de componente la sistemul de franare, componente la sistemele ABS si ESP ale autoturismelor si autoutilitarelor.

Principalii clienti sunt reprezentati de fabricile constructoare de autoturisme cum ar fi: Grupul Renault Nissan (include si Dacia Pitesti), Peugeot-Citroen(PCA), Gneral Motors-Opel, Mitsubishi Motors, Nederland Car, Mercedes Benz, BMW, Grupul Volkswagen, Audi AG, TRW, etc

Publicat 11 mai 2022 Reactualizat 25 mai 2022 Expiră 10 iun. 2022