Publicat 07 Mai 2019 | Reactualizat 04 Iun 2019 | Expiră 07 Iun 2019

Stivuitorist / manipulator marfa / montator

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Firma BeeWaTec EastTrade din Cluj-Napoca, noua filiala a grupului de firme BeeWaTec A.G. cu sediul central in Germania, cauta colegi noi - stivuitorist / manipulant marfa / montator structuri din teava rotunda sau profile aluminiu - care sa fie implicat activ in dezvoltarea depozitului si departamenului de montaj:

- cunostinte mecanice si desen tehnic;
- abilitati tehnice;
- indemanare pentru debitare profile si montaj;
- bune abilitati de planificare si organizare
- asumarea responsabilitatilor
- atentie la detalii;
- spirit de echipa;
- Autorizatie de Stivuitorist ( avizata ISCIR ) - constituie avantaj
- stabilitate;
- program de lucru: L-V: 8:00-16:30

Abilitate de a invata lucruri noi
Cunoasterea limbii engleze sau germane la nivel mediu constituie avantaj
Nivel mediu in utilizarea Microsoft OFFICE
Cunoasterea limbii maghiare constituie avantaj

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • descarca / incarca masina cu materiale sau proiecte finale
  • aranjeaza marfa in depozit
  • tine depozitul curat si in ordine
  • pregateste materialelel pentru comenzile clientilor
  • pregateste materialele pentru proiectele interne
  • debiteaza profilele, tevile si barele cu role pentru proiecte
  • monteaza structura conform desenului tehnic
  • in cazuri foarte rare se deplaseaza la client pentru prezentare, montaj sau revizii.
  • trainingurile de specializare se desfasoara in strainatate, preponderent in Germania si Ungaria

Firma BeeWaTec EastTrade S.R.L. este membrul cel mai tanar a grupului de firme. Societatea a fost infiintata in Romania in 2018, dar avem o experienta si vechime pe piata de aproape 8 ani, servind piata din strainatate. A venit timpul sa infiintam firma proprie si sa ne dezvoltam si noi. Asteptam colegi noi intr-o echipa tanara si dinamica. Beewatec AG ( firma mama) este o companie de familie germana, cu mai multe locatii in Europa si se ocupa cu furnizarea de produse si servicii din domeniul Lean Management pentru firmele cu activitati de productie si asamblare. ( marea majoritate din industria auto)

Mai multe info pe www.beewatec.de

Asteptam CV-urile pe adresa de mail : hr@beewatec.ro

SUCCES

Expirat
Stivuitorist / manipulator marfa / montator  -  Beewatec EastTrade SRL