Publicat 10 Ian 2017 | Reactualizat 11 Mar 2017 | Expiră 12 Mar 2017

Stivuitorist 4 / Gestionar 3 / Manipulant Marfuri 14

21 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Stivuitorist:
- Autorizatie ISCIR obtinuta cu min. 12 luni in urma;
- Experienta de lucru pe stivuitor reach-truck si clamp;
- Rezistenta la volum mare de munca si ritm alert;
- Etica profesionala solida, simt al responsabilitatii;
- Disponibilitate pentru munca ture.

Gestionar:
- Experienta anterioara intr-o pozitie similara, in gestionarea electrocasnicelor;
- Abilitatea de a gestiona documente si evidente fizice si scriptice;
- Autorizatie ISCIR pentru conducerea stivuitorului;
- Disponibilitate pentru munca ture,
- Persoana constiincioasa si organizata

Manipulant marfa:
- Simt al responsabilitatii, disciplina, seriozitate;
- Rezistenta la munca fizica presupusa de manipularea marfurilor din depozit;
- Disponibilitate pentru munca ture si volum mare de munca;
- Experienta in manipularea electrocasnicelor reprezinta un avantaj!

Descrierea jobului

Sarcinile pentru pozitia de Stivuitorist cuprind:
- Manipularea marfurilor cu stivuitorul reach-truck si liza electrica;
- Incarcarea / descarcarea / aranjarea marfurilor la raft;
- Pregatirea marfurilor pentru livrare, conform comenzilor clientilor;
- Intretinerea curateniei in depozit si a utilajelor incredintate;
- etichetare produse

Sarcinile pentru pozitia de Gestionar cuprind:
- Asigura receptia marfurilor si evidenta stocurilor;
- Coordoneaza activitatea angajatilor din subordine;
- Pregateste comenzile conform protocolului agreat cu clientii;
- Emite si administreaza documentele aferente;
- Respecta fluxul operational si parametrii specifici fiecarei operatiuni.

Sarcinile pentru pozitia de Manipulant Marfuri cuprind:
- Manipularea marfurilor fizic sau cu liza;
- Incarcare si descarcare camioane si containere de marfa;
- Pregatirea comenzilor pentru livrare;
- Etichetare produse
- Curatenie la locul de munca

Munca se desfasoara la depozitul nostru din Parcul Logistic Ctp ( fost Prologis ), situat pe A1 km.23
Transportul asigurat din Bucuresti si din localitatile aflate in imediata vecinatate.
Beneficiati de contract pe perioada nedeterminata, plata orelor suplimentare conform legii, plata orelor de noapte, tichete de masa, asigurare medicala.

CARGO-PARTNER este o casa de expeditii multinationala cu capital austriac, ce ofera servicii de transport aerian, maritim, rutier si servicii integrate de logistica si depozitare. Detinem birouri proprii in intreaga lume, cu un total de 2350 de angajati global.

Va invitam sa vizionati materialul nostru informativ:

Expirat
Stivuitorist 4 / Gestionar 3 / Manipulant Marfuri 14  -  CARGO-PARTNER EXPEDITII SRL