Publicat 19 Mar 2021 | Reactualizat 16 Apr 2021 | Expiră 19 Apr 2021

SR.KEY ACCOUNT MANAGER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
Foarte bune abilitati de organizare si planificare
Foarte bune abilitati de negociere
Excelente abilitati de comunicare si relationare cu clientii
Personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta

Calificari:
Studii superioare finalizate;
Experienta in negociere cu conturile (Key Account) minim 5 - 6 ani.

Descrierea jobului

Rolul postului: Implementarea strategiei de vanzari prin implicarea directa si activa in crearea tacticilor specifice in relatia cu Retelele Key Account alocate. Responsabil de atingerea obiectivelor de volum si valoare stabilite pe fiecare categorie si brand, a obiectivelor calitative si de imagine, precum si de dezvoltarea business-ului pe canalul Key Account.

Responsabilitati:

  • Raspunde de distributia produselor companiei pe magazinele KA alocate
  • Propune si implementeaza programe specifice, adaptate cerintelor pietei, pentru cresterea cifrei de afaceri si imbunatatirea imaginii produselor companiei
  • Evalueaza nevoile magazinelor KA si propune masuri de abordare a acestora
  • Raspunde de administrarea corecta si eficienta a bugetului magazinelor KA
  • Dezvolta / propune promotii pe tip de produs cu obiective clare de volum si profitabilitate care sunt in linie cu strategia de brand
  • Urmareste si analizeaza permanent evolutia pietei din punct de vedere al situatiei economice si al concurentei
  • Organizeaza si coordoneaza direct echipa din subordine, pentru atingerea obiectivelor
  • Propune solutii pentru optimizarea activitatii si solutioneaza problemele aparute in derularea ei
  • Raporteaza catre Director National Vanzari

FOX este una din cele mai mari companii din industria de procesare a cărnii din România, aflându-se pe podiumul producătorilor naționali de mezeluri.

Adresându-se tuturor celor 22 de milioane de consumatori români, din țară și din străinătate, FOX acoperă cu produse proaspete, de calitate și gustoase toate categoriile importante de produse, respectiv de la salamuri fierte, crud-uscate, cârnați, crenvurști, șunci și parizere, până la specialități și produse afumate.

După 22 de ani de creștere organică, de la începutul activității, în 1992, FOX, având sediul în București, reunește în prezent peste 1000 de angajați, generând mult mai multe locuri de muncă, legate de afacerea principală. Ne preocupăm în permanență de dezvoltarea profesională continuă a angajaților, pentru a fi cât mai competitivi în mediul concurențial.

Expirat
SR.KEY ACCOUNT MANAGER  -  Fox Com Serv Distribution S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles