Publicat 18 Oct 2019 | Expiră 18 Nov 2019

Specialist Vanzari Magazin Online

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Cunoștințe aprofundate cu privire la promovarea produselor și sales marketing, experienta in vanzari online de minim 1 an;
- Experiență în elaborarea și implementarea strategiilor de marketing online;
- Abilitati de organizare, planificare si comunicare;
- Cunostinte complexe de operare PC (Windows, Microsoft Word şi Excel, Internet);
- Bune abilitati de comunicare verbala si in scris in limbile romana si engleza;
- Capacitatea de a solutiona eficient solicitarile si reclamatiile clientilor;
- Spirit dezvoltat pentru a lucra in echipa;
- Buna administrare a bazei de date.

Descrierea jobului

- Preluarea comenzilor clientilor plasate pe site, telefonic sau pe facebook;
- Asigurarea consultantei si suportului clientilor : confirmarea comenzilor si comunicarea detaliilor legate de timpul de livrare, modalitati de plata cat si alte aspecte ce tin de produsele comercializate sau alte solicitari din partea clientilor.
- Introducerea si facturarea comenzilor in programul de contabilitate, intocmirea documentelor de transport si predarea catre depozit in vederea ambalarii;
- Solutionarea solicitarilor clientilor, retururilor si reclamatiilor;
- Promovarea produselelor, a colectiilor noi, a campaniilor de reducere de pret, etc;
- Administrarea site-ului - inclusiv blog-urile, a paginii de Facebook si Instagram a firmei, actualizarea informatiilor despre produse si conținutul de pe site;
- Adaugarea de produse noi si actualizarea informatiilor din platforma online a magazinului;
- Raportarea oricaror probleme operaționale / tehnice aparute;
- Implementarea si monitorizarea campaniilor de promovare, constand in adaugarea pe mediile sociale si pe site/blog a capturilor foto/video ale noilor produse;
- Creare continut pentru bloguri, descrierea noilor trenduri, precum si adaptarea produselor la piata;
- Pastrarea legaturii cu clientii din online si cu cei care isi manifesta interesul pe Facebook, Instagram, Pinterest (pe Pinterest ar trebui sa il creeze si sa il administreze);
- Centralizare si analiza feedback clienti, propunere creare sectiuni noi pe site, noi produse, etc;
- Analiza pieței de profil și identificarea celor mai potrivite canale de promovare;
- Monitorizarea concurenței și acțiunile competitorilor;
- Gestionarea bugetului alocat pentru campaniile de marketing și publicitate;
- Analiza rezultatelor și realizarea rapoartelor care prezintă impactul și eficiența canalelor de marketing online folosite;
- participarea la crearea unei imagini favorabile a firmei pe piata concurentiala;

Beneficii:
- Un mediu de lucru creativ, dinamic si prietenos;
- Salariu fix atractiv in functie de competentele si experienta ta;
- Bonusuri din vanzarile directe;
- Si buna dispozitie timp de 8 ore pe zi, de la 9:00 la 17:30 ( cu 30 de minute pauza de masa);

Asteptam CV-ul tau pe email: belpunto@yahoo.com.
Punct de lucru: Zona Podul Grand, Sector 6, Bucuresti.

BEL PUNTO este compania 100% romaneasca, avand angajati cu multa experienta in producerea si comercializarea confectiilor textile pentru femei, elegante si de calitate superioara, inovatoare si originale. In echipa BEL PUNTO promovam si respectam valori precum integritatea si consideratia fata de angajati, clienti, colaboratori si parteneri.

Expirat
Specialist Vanzari Magazin Online  -  SC BEL PUNTO SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles