Publicat 06 Dec 2018 | Expiră 05 Ian 2019

Specialist Vanzari Junior – IT & Comunicatii

1 post

Candidatul ideal

· Absolvent studii superioare
· Microsoft Office – nivel mediu sau avansat
· Limba engleza - nivel mediu sau avansat
· Abilitati de comunicare, prezentare, vanzare si negociere
· Know-how in domeniul echipamentelor IT, comunicatii, infrastrutura IT
· Spirit de lucru in echipa, atitudine pozitiva si pro-activa, deschidere spre nou
· Orientare spre rezultate si atingerea obiectivelor
· Experienta de 1-2 ani in Vanzari reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

· Identificarea si contactarea potentialilor clienti si a proiectelor noi din piata de IT si comunicatii
· Intocmirea de oferte, prezentarea si sustinerea acestora in fata clientilor
· Gestionarea și dezvoltarea unui portofoliu propriu de clienți
· Gestionarea unor clienti deja existenti ai companiei: intalniri, comenzi, contracte, proiecte noi
· Identificarea de proiecte active in piata si urmarirea lor
· Promovarea imaginii, produselor și serviciilor companiei fata de clienti si potentiali clienti
· Participarea la evenimente si conferinte din domeniu
· Deplasari in teritoriu pentru intalniri cu clientii si colaboratorii companiei.

Beneficii:
· Pachet financiar motivant compus din salariu fix si bonus-uri de vanzari
· Telefon mobil, laptop
· Mediu de lucru placut, echipa tanara, deschisa, comunicativa, dinamica
· Participarea la cursuri, prezentari, conferinte si training-uri.

UNILINE TCS este un integrator de solutii IT, Comunicatii si Data Center, avand calitatea de partener certificat al unora dintre cei mai mari vendori de echipamente si sisteme din domeniu.
Expertiza echipei UNILINE TCS acopera urmatoarele domenii: comunicatii, cablare structurata, infrastructura IT, hardware IT, solutii complete pentru Data Centere, servicii si suport IT, BPO.
Pentru mai multe informatii va rugam sa vizitati www.uniline-tcs.ro si www.datacenter-forum.ro

Specialist Vanzari Junior – IT & Comunicatii  -  UNILINE TCS S.R.L.