SPECIALIST VANZARI CHIRURGIE SI ATI

SC. RAFI MEDICAL SRL
3 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- interesat intr-o cariera in vanzari echipamente medicale si consumabile pentru BLOCUL OPERATOR si ATI (mese operatie, lampi dе operatie, instrumentar chirurgical, electrocautere, motoare chirurgicale, material dе sutura, aparate dе anestezie si monitoare, ventilatoare mecanice, etc.);
- calitati bune dе comunicare;
- organizat, perseverent;
- studii superioare: inginer aparatura medicala, electrotehnica, automatica, ..., interesat in dezvoltarea unei cariere in domeniul promovarii - distributiei instrumentarului chirurgical, a echipamentelor medicale chirurgicale si de ATI, a consumabilelor folosite in Blocul Operator si ATI;
- sa cunoasca bine sistemului sanitar;
- experienta anterioara in vanzarea instrumentarului chirurgical, aparaturii si consumabilelor medicale reprezinta un avantaj major;
- bune cunostinte dе lucru cu PC (word, excel, power point, outlook,);
- STABILITATE - ne intereseaza doar colaborari pe termen lung (minim 8 - 10 ani);

Descrierea jobului

- va fi instruit privind instrumеntarul chirurgical si echipamentelе medicаle din portofoliul firmei;
- i sе repartizeаzа un numar de spitalе in orаs, judеt si in judetеle invecinate;
- in zona repartizata va derula activitati de promovare si vanzare directa a instrumentarului chirurgical si a echipamentelor medicale folosite in blocul operator si ATI;
- firma isi desfasoara activitatea de peste 25 de ani, suntem cunoscuti in tara iar produsele sunt cunoscute si apreciate;
- avem o echipa experimentata (Specialisti Produs, Specialisti Marketing) ce ofera suport in activitatile de promovare in spitale si deasemenea, ofera consultanta in intocmirea si sustinerea ofertelor, in pregatirea documentatiei pentru licitatii.
Se lucreaza mult si constant "in echipa".
Angajarea se face datorita dezvoltarii vanzarilor si nevoii de acoperire optima, eficienta, a tuturor spitalelor.
Exista o "perioada de proba" de 3 luni, in care ne vom cunoaste reciproc.
Este importanta vechimea si experienta candidatului intr-un post similar in domeniul distributiei de aparatura medicala.
VENITURI = SALARIU FIX LUNAR + COMISION VANZARI + PRIME PROIECTE + ALTE FACILITATI
Pe langa salariul lunar fix, se incaseaza lunar, impreuna cu salariul, un comision din valoarea facturilor incasate in luna precedenta, si deasemenea, un comision aferent proiectelor finalizate si incasate.
Aceste comisioane + prime pot avea valori importante ce pot majora semnificativ veniturile lunare.
Alte facilitati:
- prime de Paste si Craciun;
- program flexibil, se poate lucra partial de acasa;
- asigurare medicala privata;
- masina serviciu in folosinta permanenta, exclusiva (poate fi folosita si in interes privat daca se achita carburantul);;
- telefon mobil de serviciu;
- laptop;
- cursuri in Europa;

Rafi Medical este o firma ce activeaza de peste 26 de ani in domeniul distributiei de echipamente medicale si consumabile, destinate blocului operator, departamentelor de anestezie si terapie intensiva, a statiilor de sterilizare locala si centrala.
VANZARILE, INITIEREA SI DEZVOLTAREA PROIECTELOR, sunt asigurate de un colectiv de 23 de specialisti cu experienta ce, in urma unui dialog detaliat cu medicii si asistentele medicale, configureaza in mod specific, particularizat, seturile de instrumentar, echipamentele medicale si structura consumabilelor medicale ofertate si ulterior livrate fiecarui spital, clinica, sectie, specialist.
Asiguram permanent cursuri de utilizare si intretinere a instrumentarului si echipamentelor livrate.
SERVICE-ul este asigurat de un department specializat, in care 24 de ingineri cu multi ani de experienta si cursuri in Germania, la producatori, asigura cu operativitate asistenta tehnica si executa reparatii de excelenta calitate.
Firma are sediul central in Bucuresti si filiale in Cluj, Targu Mures, Iasi, Timisoara, Braila, Brasov, Bacau, Baia Mare si ne propunem sa deschidem in curent filiala din Craiova.
Rafi Medical este certificata ISO 9001:2008, ISO 13485:2012, ISO4001:2004, BS OHSAS 18001:2007;
Detalii: rog vizitati www.rafi.ro
Publicat 26 Nov. 2022 Reactualizat 26 Dec. 2022 Expiră 26 Dec. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.