Publicat 13 Nov 2020 | Reactualizat 29 Nov 2020 | Expiră 13 Dec 2020

SPECIALIST VANZARI CHIRURGIE SI ATI

2 posturi

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză
  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

- interesat intr-o cariera in vanzari echipamente medicale si consumabile pentru BLOCUL OPERATOR si ATI (mese operatie, lampi dе operatie, instrumentar chirurgical, electrocautere, motoare chirurgicale, material dе sutura, aparate dе anestezie si monitoare, etc.).
- calitati bune dе comunicare;
- bun negociator;
- logic, organizat, riguros;
- studii superioare: inginer aparatura medicala, electrotehnica, automatica, ..., economist, cu bune cunostinge medicale privind domeniul chirurgiei - ATI, al instrumentarului chirurgical...;
- buna cunoastere a sistemului sanitar;
- experienta in vanzarea instrumentarului chirurgical si al aparaturii medicale reprezinta un avantaj major;
- bune cunostinte dе lucru cu PC (word, excel, power point, outlook,);
- STABILITATE - ne intereseaza doar colaborari pe termen lung;

Descrierea jobului

- participa la activitati dе instruire privind instrumеntarul chirurgical si echipamentelе medicаle din portofoliul firmei;
- i sе repartizeаzа un numar de spitalе din orаs, judеt si din judetеle invecinate;
- in zona repartizata va derula activitati de promovare si vanzare directa de instrumentar chirurgical si echipamente medicale pentru bloc operator si ATI;
- firma isi desfasoara activitatea de peste 25 de ani, suntem cunoscuti iar produsele apreciate;
- exista o echipa experimentata (Specialisti Produs, Specialisti Marketing) ce ofera constant suport in spitale, consultanta.
Se lucreaza mult si constant "in echipa".
Angajarea se face datorita dezvoltarii vanzarilor si nevoii de acoperire optima, eficienta, operativa, a tuturor spitalelor.
- SALARIZAREA este compusa dintr-o parte fixa, respectiv salariul fix, integral pe cartea de munca si o parte variabila, un COMISION ce se incaseaza lunar, in functie de vanzarile realizate, facturile incasate;
- exista o "perioada de proba" de 3 luni, in care ne vom cunoaste reciproc.
Salariul NET lunar, va fi:
- 3.000 RON + 300 lei bonuri de masa = 3.000 lei - in perioada de proba;
3.000 RON + 300 lei bonuri de masa = 3.300 lei - imediat dupa perioada de proba;
- in functie de performanta profesionala, de experienta anterioara si vechimea in domeniu, salariul fix poate fi renegociat dupa 6 luni - un an;
COMISIONUL:
- este stimulativ, se incaseaza lunar, ca procent din valoarea fara TVA a facturile incasate, acesta fiind de fapt principala sursa de venit;
ALTE FACILITATI:

- Asigurare medicala;
- Programul este flexibil (se lucreaza in firma dar se poate lucra si de acasa);
- masina de serviciu de buna calitate si confort (Skoda Octavia);
- laptop;
- telefon mobil;
- cursuri de pregatire profesionala in Germania

Incepand cu 1994, echipa firmei RAFI Medical este cunoscuta ca fiind unul din principalii furnizori nationali de echipamente medicale, instrumentar chirurgical si materiale de sutura.
Inca dela infiintarea sa, firma a considerat CALITATEA ca fiind criteriul principal de selectie al produselor distribuite, iar SERVICIILE POSTVANZARE (instalare, punere in functiune, instruire utilizator, Service, Garantie), ca fiind activitati de maxima importanta, derulate cu operativitate si profesionalism prin compartimente specializate.

RAFI MEDICAL distribuie in Romania instrumentar chirurgical si echipamente medicale ale urmatoarelor firme:

- GETINGE (Suedia) = cel mai mare producator mondial de sterilizatoare;
Getinge produce deasemenea, masini de spalat - dezinfectat

- MAQUET (Germania) = mese de operatie, lampi de operatie, pendants, aspiratoare chirurgicale, sali de operatie complete, „la cheie”, sali operatie hibride si software integrare sali operatie;

- MEDICON (Germania) = instrumentar chirurgical pentru toate disciplinele chirurgicale;

- GEISTER (Germania) = instrumentar chirurgical pentru chirurgie cardiovasculara si neurochirurgie;

Atat MEDICON cat si GEISTER produc instrumentar de excelenta calitate, fabricat in Tuttlingen – Germania si garantat 100% "MADE IN GERMANY"!

- ERBE (Germania) = electrocautere;

- De Soutter (Marea Britanie) = motoare chirurgicale;

- HEINE (Germania) = lupe binoculare, surse lumina, echipamente diagnostic;

- HAWO (Germania) = Echipamente de sigilat pungi pentru sterilizare. "Sealer-ele" HAWO sunt cunoscute ca fiind cele mai bune, mai fiabile din lume.

- HUPFER (Germania) = Cosuri din otel si accesorii pentru sterilizare si bloc operator.

- MesaLabs (USA) = Indicatori de sterilizare (biologici, chimici);

- VP (Germania) = Pungi, role si hartie de impachetat, folosite in departamentele de steriloizare.

- BANDELIN (Germania) = Echipamente de curatat cu ultrasunete.

- MEDLINE (USA) = Containere sterile de inalta calitate si fiabilitate pentru sterilizarea si pastrarea sterila a instrumentarului, motoarelor chirurgicale, a materialului moale.

- INTERLOCK (Germania) = accesorii pentru salile de operatie si departamentele de sterilizare;

SERVICE-ul este asigurat de un department specializat, in care ingineri cu multi ani de experienta, autorizati prin cursuri absolvite in Germania, la producatori, asigura cu operativitate asistenta tehnica si executa reparatii de excelenta calitate.

Firma are sediul central in Bucuresti si filiale in Cluj, Targu Mures, Iasi, Timisoara, Brasov, Braila, Bacau, Baia Mare si in curand, in Craiova si Constanta.

Rafi Medical este certificata ISO 9001:2008, ISO 13485:2012, ISO4001:2004, BS OHSAS 18001:2007;

Firma are ca obiectiv permanent crearea si mentinere unui mediu de lucru placut si stimulativ.

Ne propunem sa fim cea mai importanta firma de distributie echipamente de sterilizare (controlul infectiei), instrumentar chirurgical si echipamente bloc operator din Romania si avem toate conditiile de realizare a acestui obiectiv.

Rog vizitati https://www.rafi.ro

SPECIALIST VANZARI CHIRURGIE SI ATI  -  Rafi Medical SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles