Specialist Trezorerie

Sigma CVM Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Diplomă universitară în studii economice
  • Contabilitate și cunoștințe G/L
  • Cel puțin 3 ani de experiență în trezorerie sau conturi de plătit
  • Cunoștințe privind verificarea datelor master ale furnizorului (avantajos)
  • Aptitudini concrete de lucru în sisteme ERP-ul
  • Abilități Excel la un nivel cel putin intermediar
  • Fluență în limba engleză (avansat)

Descrierea jobului

  • Executarea plăților furnizorilor terți în conformitate cu calendarele de plăți specifice, în conformitate cu politicile și procedurile interne ale entității juridice;
  • Inregistrarea tranzacțiilor din extrasele bancare;
  • Se asigură că detaliile bancare ale furnizorilor sunt corecte;
  • Reconcilierea tuturor plăților respinse
  • Arhivarea documentației (documente, aprobări) în scopuri de audit
  • Realizarea de previzi privind fluxul de numerar care urmează să fie furnizate departamentului trezoreriei și altor părți interesate;
  • Analiza plăților executate într-o perioadă;
  • Oferă sprijin pentru toate auditurile interne sau externe
  • Asistă la închiderea sfârșitului de lună și la procesarea generală, după cum este necesar
  • Consolidarea previziunilor privind numerarul la nivel de țară și sau regiune;
  • Activități de gestionare a numerarului la nivel de țară și sau regiune

Oferim:
  • Mediul de dezvoltare profesionala si personala
  • Pachet motivant și competitiv privind ocuparea forței de muncă
  • Tichete de masă
  • Asigurare medicală
  • 21 de zile de concediu

Sigma CVM Romania este o companie românească, nou înființată și este membră a Grupului Saracakis, cu sediul în Grecia.

Cu o prezență de frunte în mediul de afaceri grecesc timp de aproape un secol, Grupul Saracakis este distribuitorul exclusiv al unei game foarte largi de produse auto, de mașini si echipamante agricole si de contructii de renume mondial.

Noi, la Grupul de companii Saracakis, ne bazăm pe cunoștințele, abilitățile și eforturile individuale ale oamenilor noștri. Indiferent de poziția din ierarhia companiei, recunoaștem că rezultatele companiei, într-un mediul în continuă schimbare și competitiv cum este cel din sectorul auto si nu numai, se datorează loialității, angajamentului și efortului de echipă al oamenilor noștri. Obiectivul nostru este de a atrage, dezvolta și menține persoane calificate, investind în dezvoltarea lor profesională și recompensând performanța acestora.

Publicat 27 iun. 2022 Reactualizat 25 iul. 2022 Expiră 27 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos