Specialist Transport

KNAUF GIPS SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Filiala din România, Knauf Gips, caută o persoană locată în București pentru postul de:

Cerințele postului:
- Studii universitare;
- Experiență în domeniu de 3-5 ani
- MS Pack (word, excel, ppt) – nivel standard;
- Cunoştinţe operare sistem SAP constituie un avantaj;
- Abilităţi de organizare, negociere, comunicare şi relaţionare;
- Atitudine proactivă și orientare către rezultate;
- Capacitate de concentrare pe priorităţi;
- Disponibilitate și ușurință de a învăța lucruri noi;
- Responsabilitate, seriozitate, onestitate, flexibilitate și orientare către client;
- Muncă în echipă.

Datele personale puse la dispoziție de dvs. pentru a candida la această poziție vor fi prelucrate de Knauf Gips SRL în scopul identificării candidaților potriviți pentru postul menționat mai sus. Datele nu vor fi comunicate terților și vor fi utilizate exclusiv pentru scopul menționat, în condiții de securitate și confidențialitate. Pentru detalii privind politica Knauf privind prelucrarea datelor personale accesați pagina noastră de internet.

Descrierea jobului

Responsabilițăți specifice postului:
- Participă la identificarea și contactarea potențialilor furnizori de transport;
- Analizează oferte de transport rutier intern și internațional și identifică cele mai bune soluții;
- Asigură cele mai avantajoase modalități de transport intern și internațional;
- Urmărește efectuarea în bune condiții a transportului conform cerințelor clienților;
- Monitorizează zilnic activitatea de transport rutier intern și internațional;
- Optimizează rutele de transport rutier intern și internațional;
- Asigură respectarea legislației specifice, a tuturor politicilor și a procedurilor interne referitoare la activitatea de transport;
- Urmărește respectarea condițiilor comerciale cu furnizorii de transport (verifică facturile de transport, condițiile înregistrate în SAP);
- Este responsabil cu menținerea și dezvoltarea relației de colaborare cu furnizorii de transport;
- Monitorizează, analizează, gestionează si transmite către furnizori eventualele reclamații;
- Monitorizarea și raportarea lunara a indicatorilor specifici activității de transport (KPI).

Beneficii:
- Oportunitatea de a lucra într-o companie internațională în dezvoltare, cu standarde și valori înalte;
- Pachet salarial atractiv, asigurare de sănătate. tichet de vacanță;
- Contract de muncă pe perioadă nedeterminată;
- Posibilitatea de lucru în regim de muncă hibrid;
- Posibilitatea de a lucra alături de o echipă dinamică.

Așteptăm cu interes CV-ul Dvs. până la data de 17 Iunie 2022.

Grupul Knauf este unul dintre cei mai importanți producători mondiali de materiale de construcții pe bază de gips, materiale pentru termoizolații, fibră minerală și echipamente pentru construcții, cu peste 300 de unități de producție și organizații de vânzări în peste 90 de țări, 40.000 de angajați în întreaga lume și vânzări de 12,5 miliarde de euro în 2021.

Publicat 7 Iun. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.