Publicat 25 Iun 2020 | Reactualizat 02 Iul 2020 | Expiră 07 Iul 2020

Specialist Tehnologie Lucru Sub Tensiune (121971)

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Educaţie necesară: Studii superioare tehnice, profil electric;
Experienţă practică necesară: Minim 3 ani în activitatea de distribuție a energiei electrice;
Cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţie: Legislația din domeniul energiei electrice;
Cunoştinţe IT: Cunoștințe operare PC (Word, Excel, Outlook, Power Point);
Altele: Capacitatea de lucru în echipa; Aptitudini de comunicare; Aptitudinea de a se adapta la schimbare; Abilități de planificare și control; Capacitatea de planificare, decizie și sinteză.

Descrierea jobului

  • Implementezi tehnologia de lucru sub tensiune la nivel de companie în toate etapele de desfăsurare: implementezi strategia de dezvoltare a LST, selecția personalului LST, instruirea personalului cu privire al aplicarea LST, autorizarea pentru lucrul sub tensiune, auditarea procesului LST;
  • Identifici lucrarile ce se pot executa sub tensiune și care pot îmbunătăi calitatea serviciului de distribuție;
  • Efectuezi evaluarea tehnică, SSM și financiară a acțiunilor de implementare a lucrărilor sub tensiune – elaborarea materialelor de fundamentare a necesității și oportunității;
  • Planifici monitorizarea în teren la lucrările LST în vederea depistării neconformităților și a factorilor de îmbunatățire;
  • Intocmești programul de îmbunătățire continua a activității LST;
  • Auditarea furnizorilor externi de servicii cu privire la modul în care aplică cerințele referitoare la instruirea, autorizarea, atestarea și executarea lucrărilor sub tensiune;
  • Efectuezi analizele de risc la fața locului și dezvolți unele metode și instrumente de lucru sub tensiune care să permită ca aceasta activitate să devină mai sigură decat cea cu scoatere de sub tensiune.
Ce îţi oferim
  • Pachet salarial atractiv;
  • Premiu de performanţă;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare privată de sănătate;
  • Pensie facultativă;
  • Primă de vacanţă.

E.ON este mai mult decât oportunitatea de a te bucura în CV-ul personal de reputaţia unui angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea inainte, şi mai ales – faptul că te poţi baza pe ei. E.ON este pentru cei care vor libertatea de a transforma o industrie şi au capabilitatea de a face ce şi-au propus.

Ai aplicat
Expirat
Specialist Tehnologie Lucru Sub Tensiune (121971)  -  Delgaz Grid S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles