SPECIALIST / TEHNICIAN I.T. - ONESTI

BARLINEK ROMANIA SA 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Dacă ești o persoană entuziastă, organizată, axată pe dezvoltare profesională și personală continuă și te simti excelent într-un mediu de lucru profesionist, te inviăm să te alături echipei noastre!

CERINTE:

- Experiență în IT minim 2 ani
- Cunoaștere temeinică a sistemelor Windows, Office+Ofice 365 (Excel/Word/Outlook/PowerPoint/Skype)
- Un bun nivel de intelegere al mediului tehnic entreprise (lan/wan/wifi/data networks/retele) mediu Client-server
- Cunostinte de lb. engleza
- Capacitatea de a lucra atat individual cât și in echipă.

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI:

- Diagnostichează probleme, depanează, implementeaza actiuni corective si/sau apelează la alte surse tehnice
- Menţine infrastructura hardware si serviciile in parametrii calitativi;
- Instalează şi configurează statii de lucru şi alte echipamente IT – telefoane mobile si fixe, cititoare coduri de bare, imprimante multifunctionale și echipamente de rețea;
- Implementează politicile de securitate pentru sisteme, utilizatori si date;
- Gestionează incidentele, cerințele și problemele ridicate de către utilizatori;
- Acordă suportehnic hardware, software, mobil și tehnologii specifice utilizatorilor
- Urmăreste alertele generate de sistemul de monitorizare şi remediază problemele apărute;
- Respectă standardele de configurări şi descrieri ale echipamentelor;
- Raportează eventuale incidente şi probleme/defecţiuni apărute în reţea.

BENEFICII:
- Pachet salarial atractiv, bonusuri trimestriale, tichete de masă
- Laptop, tel. mobil
- Posibilitatea de a lucra cu o echipa tânară și dinamică
- Mediu de lucru profesionist

Societate Poloneza cu profil de industrializarea lemnului, cu sediul in mun. Onesti, jud. Bacau.

Barlinek Romania SA face parte din Group Barlinek Polonia - unul dintre producatorii de parchet natural din lemn.

Produsele firmei sunt exportate in 30 de țări.

Publicat 30 Mai 2022 Reactualizat 27 Iun. 2022 Expiră 29 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.