Publicat 10 Mai 2019 | Reactualizat 17 Mai 2019 | Expiră 20 Mai 2019

Specialist Suport Achiziţii(98518)

2 posturi |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Profilul tău

  • Educaţie necesară: Studii superioare tehnice cu specializare în aria de electricitate;
  • Experienţă practică necesară: Minim 2 ani în activitatea de distribuţie a energiei electrice;
  • Cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţie: Cunoştinte de proiectare, execuţie şi exploatare reţele de distribuţie energie electrică, cunoştinte privind legea achiziţiilor publice;
  • Cunoştinţe IT: Bun utilizator MS Office, Outlook, alte instrumente IT necesare desfăşurării activităţii;
  • Altele: O bună cunoaştere a aspectelor tehnice care intervin în această activitate; Abilităţi de comunicare (în relaţiile cu partenerii externi, în cadrul procedurilor de achiziţie); Capacitate de sinteză, abilităţi analitice şi organizaţionale, diplomaţie; Cunoştinte economice de bază necesare pentru evaluări oferte tehnico-economice; Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Ce vei face

  • Asigură suportul tehnic pentru achiziţii produse/ servicii/ lucrări;
  • Elaborarează, analizează şi actualizează caietele de sarcini;
  • Validează tehnico-economic solicitările de achiziții;
  • Întocmeşte solicitările de achiziţii;
  • Asigură suportul tehnic şi economic pentru: clarificări solicitate de ofertanţi, evaluare/negociere oferte, soluţionarea contestaţiilor, întocmire acte adiţionale;
  • Răspunde de evaluarea economică a lucrărilor/ serviciilor/ produselor de mentenanţă pe baza listelor cu cantităţile de lucrări/ servicii/ produse din documentaţii;
  • Acordă suport la întocmirea Planului Anual de Achiziţii şi Planului de Mentenanţă şi urmareşte derularea reperelor din plan conform datelor programate.
Ce îţi oferim
  • Pachet salarial atractiv;
  • Bonus de performanţă;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare privată de sănătate;
  • Pensie facultativă;
  • Primă de vacanţă.

E.ON este mai mult decât oportunitatea de a te bucura în CV-ul personal de reputaţia unui angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea inainte, şi mai ales – faptul că te poţi baza pe ei. E.ON este pentru cei care vor libertatea de a transforma o industrie şi au capabilitatea de a face ce şi-au propus.

Ai aplicat
Expirat
Specialist Suport Achiziţii(98518)  -  Delgaz Grid