Specialist Subcontractare Transport National

FM ROMANIA SRL - 1 poziție
Tipul job-ului
Nivel carieră
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

FM Logistic angajeaza Specialist Subcontractare Transport Domestic.

Ne gandim ca pentru acest rol ar fi util sa ai:
  • experienta anterioara in transport/ domestic (preferabil intr-un rol de Dispecer Transport)
  • cunostinte in industria transportului (metode de calcul, estimari de pret/km vs zone geografice, contactul cu tractionisti)
  • excelente abilitati de comunicare, persuasiune
  • un bun negociator
  • prezenta placuta, agreabila
  • atentie la detalii
  • rezistenta la presiune si perseverenta

Descrierea jobului

  • Asigura suport in cercetarea pietei pentru a gasi noi companii de transport care sa intre in relatie cu FM Romania pentru a asigura necesarul de camioane in satisfacerea nevoilor clientilor nostri;
  • Asigura suport in stabilirea a noi contacte cu companii de transport cu diferite tipuri de vehicule necesare operatiunilor sustinute de catre departamentul de transport;
  • Asigura suport in selectionarea transportatorilor performanti si ii fixeaza prin intocmirea de contracte de transport;
  • Urmareste valabilitatea contractelor de transport si a asigurarilor de marfa si intocmeste acte aditionale pentru prelungirea lor;
  • Urmareste si solicita transportatorilor documentele de transport necesare intocmirii contractului de transport;
  • Urmareste si arhiveaza documentele de plata care dovedesc prelungirea politelor de asigurare la contractele incheiate;
  • Previne subcontractorii atunci cand apar noutati legislative care pot influenta relatia contractuala;
  • Se asigura ca indeplineste targetul de numar de contacte realizate cu companii de transport si ca toata capacitatea de transport necesara este asigurata.

"Spiritul antreprenorial a stat la baza companiei noastre încă de la fondarea acesteia, iar pasiunea a fost întotdeauna motorul dezvoltării noastre.. Astăzi, suntem peste 27.500 de oameni din întreaga lume, conduși de aceeași pasiune și de același simț al responsabilității. Din 2012, FM Logistic a intrat în a doua fază a dezvoltării sale. Cu o prezență internațională puternică și sustenabilă, Grupul nostru și-a propus obiectivul de a fi recunoscut ca lider de referință pe piața logistică internațională. Deținem toate elementele pentru succes: expertiză în managementul lanțului de aprovizionare, prezența în 14 țări, viziunea pe termen lung a acționarilor noștri, abilitățile echipei noastre, încrederea clienților noștri, know how-ul nostru operațional, abilitatea noastră de a inova, robustețea huburilor noastre de distribuție, etc. Colegi actuali și viitori, furnizori, parteneri: indiferent de legătura dvs. cu Grupul nostru, fiecare dintre voi își aduce aportul și scriem împreună o pagină importantă și frumoasă în istoria logisticii "

Jean-Christophe Machet, Directorul Executiv al FM Logistic

Publicat 31 ian. 2022 Reactualizat 14 feb. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos