Publicat 05 Iun 2019 | Expiră 06 Iul 2019

SPECIALIST SSM / RESPONSABIL DE MEDIU

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Specialist SSM:
- Cunostinte legislatie in domeniul securitatii si sanatatii in munca - diploma inspector (specialist) / lucrator desemnat SSM, cadru tehnic PSI;
- Experiența pe un post similar de minim 3 ani;
- Carnet auto - categoria B;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu sau avansat;
- Cunostinte bune de operare PC;
- Capacitate foarte buna de comunicare;

Responsabil de mediu:
Studii superioare in domeniul Protectia Mediului, Ingineria Mediului;
- Certificat de Specialist Managementul Deseurilor, Responsabil de mediu;
- Cunostinte solide a legislatiei in vigoare;
- Experienta pe un post similar de minim 3 ani;
- Permis de conducere, categoria B;

Descrierea jobului

- Intocmeste toate documentele legale in domeniul S.S.M. si P.S.I;
- Instruieste lucratorii la angajare, la locul de munca si periodic din punct de vedere SSM si SU;
- Raspunde de prelucrarea periodica a legislatiei in vigoare si aduce la cunostinta partilor interesate modificarile legislative aparute in domeniu;
- Organizeaza, pastreaza si arhiveaza documentele specifice, procedurile operationale, ghidurile si instructiunile in domeniile SSM, PSI si Protectia Mediului;
- Identifica pericolele si riscurile SSM specifice si evidentiaza zonele cu risc ridicat si specific;
- Participa la cercetarea evenimentelor; mentine evidenta incidentelor produse in unitate si intocmeste diferite rapoarte;
- Urmareste evidenta controlului medical periodic/suplimentar al angajatilor;
- Mentine relatia cu autoritatile competente in domeniu;
- Urmareste evidenta echipamentelor de munca.

- Monitorizeaza si imbunatateste activitatile legate de mediu;
- Instruirea personalului si verificarea respectarii procedurilor de mediu de catre acestia;
- Mentine relatia cu autoritatile din domeniu;
- Intocmeste si transmite raportarile catre autoritatile de mediu in conformitate cu legislatia in vigoare;
- Intocmeste si arhiveaza evidenta gestiunii deseurilor generate de catre firma.

Firma cu capital olandez care produce mobilier de inalta calitate pentru piata vest-europeana.

Beneficii oferite
- Conditii foarte bune de lucru
- Salariu atractiv
- Tichete de masa
- Al 13 – lea salariu
- Transport gratuit
- Posibilitatea de a avea o masa calda

Expirat
SPECIALIST SSM / RESPONSABIL DE MEDIU  -  CLASS FURN ROMANIA SRL