Specialist SSM/PSI/SU, ARCADIA - Spitale si Centre Medicale

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii superioare absolvite
  • Experienta minim necesara in domeniu - 3 ani
  • Cunostinte bune ale legislatiei in domeniul SSM si in domeniul legislatiei SU
  • Curs in domeniul SSM, cu durata de minim 80 de ore
  • Absolvirea unui curs postuniversitar in domeniul SSM cu durata de minim 180 de ore reprezinta avantaj
  • Absolvirea unui curs de Operator RSVTI reprezinta un avantaj
  • Absolvirea unui curs in domeniu Protectiei Mediului reprezinta un avantaj
  • Curs cadru tehnic PSI
  • Cunoasterea Limbii Engleză - nivel mediu
  • Capacitate excelenta de exprimare si comunicare verbala si scrisa in limba romana
  • Abilitati foarte bune de organizare, planificare, prezentare si prioritizare
  • Capacitate de focalizare pe detalii, atentie concentrata si distributiva,
  • Capacitate de identificare si rezolvare de probleme, promptitudine in oferirea raspunsurilor la intrebarile primite,
  • Rezistenta la lucru in conditii de stres
  • Abilitatea de a lucra cu oameni, de a se adapta diferitelor tipuri de persoane cu care interactioneaza
  • Diplomatie, capacitate de a lucra in echipa dar si independent
  • Integritate
  • Competente bune in PC (MSOffice, INTERNET)
  • Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

  • Monitorizează în permanentă modificările legislative SSM/ PSI/ SU/ Mediu
  • Organizează, coordonează și monitorizează activitatea de prevenire și protectie, în conformitate cu legislația specifică în vigoare
  • Verifică modul în care se aplica reglementările legislative în vigoare și normele referitoare la prevenirea riscurilor de incendii, protecția sănătății angajaților și protecția mediului înconjurator
  • Elaborează instrucțiuni proprii de aplicare a normelor de SSM în funcție de particularitățile proceselor de muncă din organizație, de numărul de angajați, de riscurile de accidente și îmbolnăviri profesionale.
  • Elaborează planul anual de instruire și testare la nivelul companiei și stabilește, în scris, periodicitatea instruirilor pentru fiecare loc de munca
  • Planifică activități de prevenire și stingere a incendiilor în cadrul organizației si organizează activități de apărare împotriva incendiilor
  • Elaborarează documentele specifice activității PSI, SSM, Mediu
  • Participă la activitatea de identificare a aspectelor de mediu la nivelul organizatiei si oferta suport privind elaborarea rapoartelor si raportarilor de mediu, elaborarea programului de monitorizarea factorilor de mediu si monitorizarea deseurilor.
Beneficiile colaborării:
  • Pachet salarial motivant
  • Tichete de masă
  • Abonament complex de servicii medicale Arcadia (pentru întreaga familie)
  • Prime
  • Susținerea financiară pentru dezvoltarea și consolidarea competențelor profesionale
  • Participarea la evenimente organizate în cadrul companiei

Arcadia - Spitale și Centre Medicale este cea mai mare rețea privată de sănătate din regiunea Moldovei, oferind servicii integrate (spital, policlinică, imagistică medicală) în peste 40 de specialități medicale.

Echipa medicală de elită, echipamentele ultramoderne și dotările premium sunt doar câteva din motivele pentru care peste 350.000 de pacienți au ales serviciile Arcadia în cei 8 ani de activitate. Îngrijire medicală de cea mai bună calitate, cu grijă, dedicare și respect pentru fiecare pacient! Structura rețelei de sănătate Arcadia:

- Spital Multidisciplinar - patru Centre Medicale (Cicoarei, Sărărie, Moara de Foc și Bucium) - Spital de Cardiologie Intervențională - două Centre de Imagistică Medicală (Cicoarei și Sărărie) - Maternitate - Centru de Medicina Muncii - Punct public de Prim Ajutor

În fiecare lună, la Arcadia au loc peste 12.000 de consultații medicale, 2.000 de explorări imagistice complexe, 400 de intervenții chirurgicale dintre cele mai diverse, peste 60 de proceduri complexe de cardiologie intervențională.

Programările, întrebările, solicitările și nevoile pacienților sunt gestionate de serviciul Call Center (0232 920) și de Biroul de Consiliere Pacienți. info@arcadiamedical.ro |www.arcadiamedical.ro | www.facebook.com/Arcadia.Hospital

Publicat 29 iun. 2021 Reactualizat 27 iul. 2021 Expiră 29 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos