Publicat 29 Mai 2020 | Reactualizat 26 Iun 2020 | Expiră 29 Iun 2020

SPECIALIST SSM - CONSTRUCTII

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Formare profesionala specifica OBLIOGATORIE:

  • Studii superioare tehnice (Facultatea de Constructii, Facultatea de Instalatii, Arhitectura)
  • Curs Coordonator SSM santiere temporare si mobile;
  • Curs cadru tehnic PSI,
  • Curs responsabil gestiunea deșeurilor;
Experiența anterioară totala: minim 10 ani.
ca responsabil SSM in lucrari de constructii civile si instalatii - CEL PUTIN 5 ANI
Permis conducere

Persoana organizată, atentă la detalii, responsabilă, rezistentă la stres, cu atenție distributivă, capabila să prioritizeze sarcinile și să respecte termenele limită;
Abilitati foarte bune de comunicare;
Operare PC - pachetul Microsoft Office;
Disponibilitate pentru deplasari in tara.

Descrierea jobului

Coordonare Santiere in domeniul Sanatatii si Securitatii in Munca conform HG 300 din 2006;

Responsabilitati:
Intocmeste toate documentele legale in domeniile SSM, PSI, SU
Instruieste lucratorii la angajare, la locul de munca si periodic din punct de vedere SSM; PSI si SU;
Urmareste procedurile operationale, ghidurile si instructiunile in domeniile SSM, PSI, SU - - Identifica pericolele si riscurile SSM, PSI si SU specifice si evidentiaza zonele cu risc ridicat si specific; propune si aplica masuri de reducere si evitare a riscurilor;
Participa la cercetarea evenimentelor; mentine evidenta incidentelor produse in unitate si intocmeste rapoartele necesare;
Identifica pericolele şi evalueaza riscurile pentru componentele sistemului de munca;
Urmareste indeplinirea planului de prevenire si protectie, monitorizarea si actualizarea acestuia;
Planifica instruirea personalului si intocmeste tematicile de instruire, urmareste respectarea planificarii si testeaza insusirea notiunilor de catre lucratori;
Efectueaza controale interne la locurile de munca.
Reprezinta socientatea in relatia cu autoritatile legale (Inspectoratul Muncii, Inspectoratul situatiilor de urgenta.).
Revizuirea proiectului și pregătirea planurilor specifice pentru fiecare dintre activitățile din domeniul SSM la toate nivelurile (Plan propriu SSMM; PLAN GENERAL; PLAN PREVENIRE SI PROTECTIE; INSTRUCTIUNI PROPRII; ATRIBUTII SI RASPUNDERI IN DOMENIUL SSM)
Urmarirea activitatii. Controlul măsurilor de securitate colectivă și individuală
Monitorizarea punctelor critice de securitate si sanatate in munca
Monitorizarea documentelor lucrătorilor și a subcontractanților.
Evaluarea riscurilor si identificarea pericolelor locurilor de munca
Tine evidenta accidentelor si intocmeste planul de actiune in caz de pericol grav si iminent

Beneficii:
Pachet salarial in functie de performanta;
Autoturism;
Mediu de lucru profesionist si dinamic.

Grupul CONARG este un jucator important pe piata contructiilor civile si industriale din Roamnia. Expertiza noastra este validata de cei peste 30 de ani de activitate permanenta pe piata si implicarea in unele dintre cele mai complexe si provocatoare proiecte, cu o suprafata totala construita de peste 1.1 milioane mp.

Echipa noastra dinamica creeaza in mod constant valoare pentru clientii nostri, pentru grup si pentru societate. Experienta bogata pe care o avem in inginerie si proiectare, animata de angajamentul nostru constant pentru inovare, ne permite sa folosim solutii remarcabile, la cheie si sa ne diferentiem.

Perspectiva noastra pentru viitor este o declaratie ferma cu privire la impactul pe care dorim sa il avem:

Perspectiva noastra este sa depunem toate eforturile pentru a atinge perfectiunea in fiecare zi, sa intampinam cu entuziasm provocarile si sa cream o experienta exceptionala pentru client, livrand la timp, in buget si la cele mai inalte standarde de calitate.

Expirat
SPECIALIST SSM - CONSTRUCTII  -  S.C. CONARG AG SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles