Publicat 21 Feb 2020 | Reactualizat 20 Mar 2020 | Expiră 23 Mar 2020

Specialist Sisteme Calitate-Mediu (Mogosoaia)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal cunoaste foarte bine standardele ISO 9001/14001, cunoaste limba engleza la nivel conversational si este orientat spre optimizare continua a proceselor din punct de vedere al calitatii.

Descrierea jobului

Cerinte:
- Studii superioare;
- Certificari de specialist/auditor intern in managementul calitatii/mediului ;
- Experienta in domeniul managementului calitatii/mediului constituie avantaj;
- Cunostinte de operare calculator (Word, Excel, PowerPoint, Visio);
- Cunostinte avansate ale standardelor ISO9001/ISO14001;
- Limba engleza nivel mediu;
- Capacitate de analiză şi sinteză, impartialitate, atenţie la detalii.

Responsabilitati:
- Initiaza si propune manager-ului efectuarea de modificari si actualizari ale documentelor aferente SMCM: manualul calitatii si mediului, procedurile de sistem, operationale si de proces;
- Avizeaza instructiunile de lucru din punct de vedere al sistemelor de management;
- Participa la identificarea periodica a aspectelor de mediu, determinarea semnificatiei lor, stabilirea obiectivelor specifice si crearea programelor de management de mediu;
- Intocmeste, actualizeaza si difuzeaza periodic, lista de evidenta a documentelor SMC in vigoare;
- Colaboreaza cu auditorii de produs la analizarea rapoartelor de neconformitate deschise in vederea determinarii cauzelor si responsabilitatilor aferente;
- Identifica necesitatile de instruire pe linie de SMCM;
- Efectueaza analize periodice referitoare la calitatea produselor livrate la client;
- Tine evidenta reglementarilor aplicabile in activitatea organizatiei din perspectiva SMCM si asigura insusirea si respectarea prevederilor acestora;
- Asigura, in colaborare cu celelalte departamente implicate, actiuni pentru colectarea si centralizarea datelor in vederea analizelor si a imbunatatirii continue;
- Efectueaza audituri interne si participa activ la auditurile de secunda si terta parte;
- Raporteaza indicatorii de calitate din zona de responsabilitate.

Beneficii:
- salariu fix
- tichete de masa
- decontare transport

DESCRIEREA COMPANIEI SAU A JOBULUI: Locatia Regenersis din Bucuresti are aproximativ 200 angajati repartizati pe cele trei proiecte in derulare: Vodafone, Tom Tom si UPC, proiecte in cadrul carora reparam echipamente electronice: telefoane mobile, GPS-uri si decodoare TV. Activitatea se desfasoara intr-un mediu de lucru placut, cu o orientare evidenta catre imbunatatire continua si performanta. Ne dorim sa fim o echipa puternica, bine conturata si orientata spre rezultate, ne dorim sa fim deschisi si flexibili in fata provocarilor pe care le avem zi de zi pentru a reusi sa satisfacem cu succes asteptarile clientilor nostri.

Expirat
Specialist Sisteme Calitate-Mediu (Mogosoaia)  -  SC Regenersis (Bucharest) SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles