Specialist Sistem

Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Căutăm o persoană dinamică, pozitivă, cu bune abilități de organizare și spirit analitic, atenta la detalii si orientata catre rezultate.

- Absolvent studii superioare;
- Experienţă cel putin 2 ani în activitate de distributie/depozitare se constitue un avantaj;
- Abilitati de lucru in echipa, comunicare si intelegere a problemelor;
- Persoana analitica, minutioasa, atenta la detalii, obiectiva si cu capacitate buna de invatare;
- Capacitate de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;
- Capacitate de a respecta termene limita;
- Personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
- Cunostinte operare PC: pachetul MS Office;

Descrierea jobului

- Mentenanta echipamente hardware (PC, Laptop-uri, Imprimante, Sisteme si echipamente retea) si software prin intermediul firmelor specializate in astfel de servicii;
- Oferirea de suport pentru toate probleme de natura tehnica aparute in cadrul firmei;
- Oferire suport tehnic pentru clienti in procesele de interfatare intre sisteme utilizate;
- Testarea si verificarea echipamentelor interactive utilizate in cadrul proceselor de depozitare si distributie de catre personalul firmei;
- Punerea in functiune, testarea si diagnosticarea echipamentelor interactive;
- Mentinerea relatiilor la nivel tehnic cu furnizorii externi in vederea rezolvarii diferitelor probleme tehnice;
- Consiliere privind achizitia de echipamente pentru proiectele desfasurate;
- Achizitii software si hardware;
- Dezvoltarea si Optimizare sistemelor IT utilizate prin intermediul companiei furnizoare de solutii IT;
- Implementarea dezvoltarilor realizate la nivel de organizatie;
- Realizarea si prezentarea unor rapoarte standard si la cerere;

Compania noastra este specializata in Servicii Logistice de Depozitare si Distributie la nivel national.
Punctul de lucru se afla in Mogosoaia, exact langa statia de tren care circula pe ruta Basarab - Aeroport Otopeni, insa oferim si alte solutii de deplasare la si de la birou catre domiciliu.
Publicat 3 iun. 2022 Expiră 3 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos