Specialist SEO, Content Writer.

Creative ONES - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu 500 - 1100 EUR
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cautam Specialist SEO / SEM, dornic de dezvoltare in cadrul Creative Ones aflata in continua crestere. Daca factorii de ranking in Google iti sunt deja comuni, ai cunostinte medii de HTML si CSS, esti obisnuit cu tool-uri de SEO, Analytics si iti doresti sa inveti mai mult si sa te dezvolti, te asteptam in echipa Creative Ones. Activitatea se desfasoara in Bucuresti, la sediul firmei.
Candidatul ideal este punctual, se tine de cuvant, respecta colegii si mai ales clientii si are o conduita de lucru optima, eficienta si raportabila (inclusiv cu ajutorul instrumentelor pe care le are la dispozitie din partea Creative Ones).

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI

- Audituri SEO pentru siteurile companiei si ale clientilor externi, utilizand in special ahrefs dar si suita google;

- Monitorizare si analiza rapoartelor de trafic pentru imbunatatirea conversiilor;

- Identificarea cuvintelor cheie pentru obtinerea unui volum de trafic mai mare;

- Aplicarea de tehnici SEO ON PAGE & SEO OFF PAGE;

- Colectarea de informatii - Keyword research;

- Dezvoltarea strategiilor SEO pentru cresterea traficului;

- Acordarea de sprijin si recomandari SEO;

- Dezvoltarea campaniilor de link building;

- Optimizarea interna a arhitecturii de link-uri / cuvinte cheie - SEO on-page;

- Optimizarea permantenta a continutului pentru vizibilitate maxima in motoarele de cautare - SEO off-page;

- Monitorizarea permanenta a cuvintelor cheie si imbunatatirea pozitionarii in motoarele de cautare;

- Analiza datelor de trafic - Google Analytics, etc.;

- Analiza problemelor de crawl si indexare - Google Webmasters, ahrefs, etc.

Constituie avantaj cunstinte despre:

Administrare CMS Wordpress / Opencart sau alte platforme

Facebook Ads

Google Adwords

Ce iti oferim?

- Program de lucru flexibil

- Mediu de lucru placut

- Sediu in zona centrala, zona Unirii, bike friendly

- Cursuri de specializare
- Salariu competitiv
- + Bonusuri in functie de performante

Ti-am atras atentia? Perfect! Scrie-ne un e-mail si ataseaza-ne CV-ul tau, Aplica!

Te asteptam in echipa noastra!

Descrierea companiei

Experienta de peste 10 ani in domeniu,
Raportare in CRM propriu pentru a facilita lucrul de acasa,
Sediu central, cu acces facil la metrou,
Realizare aplicatii custom, web based si mobile conform specificatiilor clientilor, integrari, E-Commerce si CMS dedicate,
Intretinere aplicatii si site-uri pentru clienti,
Programare utilizand ultimele tehnologii in domeniu, GIT si utilizarea de diverse automatizari,
Sustinem cursuri de programare web / mobile / Swift / React,
Detinem propriile servere pentru proiecte ce necesita servere dedicat, dar si virtualizare si conturi shared.

Cum ne diferentiem:

Dezvoltam Aplicatii Mobile Nativ, in Swift pentru iOS si Kotlin pentru Android, React Native. Asadar, ne aflam in cercul restrans al companiilor care dezvolta aplicatii mobile atat hibrid, cat si mai ales NATIV.

Utilizam GIT ca si sistem de Versionare si Backup, iar codul se poate prelua usor in cadrul echipelor extinse sau de la o companie la alta, daca este cazul. Inainte de a incepe dezvoltarile proiectam si planificam, astfel incat debuging-ul, timpul de livrare si costurile implcate sa fie optime.

Citeste mai mult pe site-ul nostru, respectiv studiile de caz si aplicatiile dezvoltate si daca profilul companiei noastre si cerintele acestui job corespunde cu abilitatile si cunostintele tale, aplica aici.
Publicat 14 oct. 2021 Reactualizat 13 nov. 2021 Expiră 13 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos