Publicat 05 Mar 2019 | Reactualizat 04 Apr 2019 | Expiră 05 Apr 2019

Specialist SEO (500 -1000 EURO)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Minim 1 an experienta si portofoliu in zona serviciilor seo (angajat sau freelancer)
  • Cunostinte despre ceea ce inseamna Seo on page, off page, link building
  • Cunostinte in folosirea unor instrumente de analiza si raportare ex. Ahrefs, MajesticSEO, Seranking, Semrush, Screamingfrog, PowerSuite
  • Cunostinte generale despre Content Marketing, Social Media, Video Marketing, campanii PPC, Google AdWords, Facebook Ads, Blogging, Google Analytics, Local SEO, SEO prin Video, UX (user experience), automatizarea proceselor, Wordpress, OpenCart, Prestashop.
  • Promptitudine si seriozitate;
  • Cunostinte privind update-ul algoritmilor de pozitionare si modul de sortare a rezultatelor motoarelor de cautare ( in special Google)
  • Persoana ambitioasa si dispusa sa invete lucruri noi (sa-i placa si sa fie la curent cu noutatile din domeniul SEO);
  • Autodidact;
  • Sa stie sa identifice topicuri de continut, sa-l optimizeze pentru motoarele de cautare, sa-l publice pe platforme online autoritare si relevante;
  • Sa masoare rezultatele si sa optimizeze intreg procesul;
  • Abilitatea de a respecta termenele si prioritatile si sa gestioneze simultan mai multe proiecte;
  • Creativitate, initiativa, imaginatie, pasiune si inclinatie spre marketing online, comunicare, copywriting;
  • Studii superioare finalizate sau in derulare;
  • In functie de disponibilitate si de dorinta de invatare se poate implica in celelalte departamente
  • Participarea la evenimente si cursuri de specialitate in tara sau in strainatate

Descrierea jobului

  • Contribuie la buna desfasurare si dezvoltare a departamentului de SEO
  • Participarea la procesul de consultanta, ofertare, strategie, implementare, raportare
  • Administreaza resursele umane puse la dispozitie (content marketing, design, dezvoltare web)

Beneficii:
  • salariu fix, cu posibilitate de crestere in functie de rezultate si experienta;
  • birou intr-o zona placuta din Bucuresti, langa metrou Piata Muncii
  • bonus de performanta;
  • mediu placut de lucru;
  • posibilitate reala de dezvoltare profesionala
  • acces la instrumente premium de analiza si raportare;
  • acces la o biblioteca ce contine carti de specialitate despre marketing, marketing online, dezvoltare personala, business, antreprenoriat, management si evident carti despre SEO;
  • bonuri de masa livrate direct pe card;
  • decontarea transportului;
  • traininguri de specialitate;
  • asigurare medicala privata;
  • laptop+telefon+tableta;
Job disponibil imediat

Tip job: Full time

Program de lucru: 9-17 de luni pana vineri

Firma specializata in comunicare online si comert electronic, realizare site-uri de prezentare, magazine online, promovarea afacerilor in mediul online folosind publicitatea PPC Google Adwords, Facebook, optimizare pentru motoarele de cautare (SEO), de asemenea oferim servicii de branding, design grafic si pentru print.

Expirat
Specialist SEO (500 -1000 EURO)  -  Plum Media

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles