Publicat 16 Ian 2016 | Reactualizat 13 Feb 2016 | Expiră 17 Feb 2016

SPECIALIST SALARIZARE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Experienta intr-un post similar de minim 2 ani;
- Foarte bune cunostinte de legislatie în domeniul salarizarii;
- Cunostinte de operare PC (in special Microsoft Office) – nivel avansat ;
- Abilitati de comunicare orala si comunicare scrisa;
- Capacitate de organizare si de a lucra cu termene limita, spirit analitic, atentie la detalii, rigurozitate;

Descrierea jobului

- Colectarea si inregistrarea in programul de salarizare a tuturor elementelor justificative (pontaje, validari plata ore suplimentare/ore de noapte, modificari de salarii, prime, bonusuri, avansuri, etc; ) in vederea realizarii calculului de salarii;
- Colaborarea cu inspectorul de resurse umane pentru operarea modificarilor intervenite in calculul salarial;
- Gestionarea dosarelor de personal (concedii medicale, de maternitate, de crestere a copilului, accidente de munca) in vederea realizarii formalitatilor necesare indemnizarii acestora de catre instituṭiile competente;
- Efectuarea calculului salarial, intocmirea statului de plata si a centralizatoarelor de impozite si taxe datorate statului;
- Pregatirea fisierelor bancare necesare efectuarii viramentului de salarii;
- Intocmirea declaratiilor privind obligatiile catre institutiile statului;
- Prezentarea costurilor salariale si a diverselor analize salariale solicitate;
- Informarea periodica privind modificarile legislative din domeniu;
- Raspunderea pentru corectitudinea datelor raportate cu cele din contabilitatea salariilor;
- Informarea angajatilor cu privire la continutul si modul de aplicare a procedurilor de resurse umane specifice companiei conform legislatiei in domeniu; verificarea modului in care sunt intelese si aplicate procedurile de catre angajati,precum si acordarea de suport/consultanta acestora.

ThyssenKrupp Bilstein Compa S.A. este o prestigioasa companie multinationala cu renume mondial. Marca Bilstein este de multi ani sinonima cu calitatea si performanta in domeniul amortizoarelor auto. De la echipe de competitii in sporturile cu motor, la firme specializate in tuning si pana la cei mai renumiti constructori de autovehicule, precum BMW, Ferrari, General Motors, Jaguar, Maserati, Mercedes, Porsche, Subaru, tehnologia si capacitatea de inovatie a Bilstein este folosita si apreciata pe toate meridianele globului.

 www.bilstein.ro

Expirat
SPECIALIST SALARIZARE  -  ThyssenKrupp Bilstein Compa SA - SIBIU