Specialist salarizare

HeidelbergCement România S.A. 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Societatea HeidelbergCement România S.A. organizează un proces de selecție pentru ocuparea postului de Specialist salarizare, în cadrul Direcţiei financiare, la fabrica de ciment Taşca, judeţ Neamţ.

Cerințele postului
Studii și experiență:
  • Absolvent de studii superioare;
  • Minim 5 ani experiență în salarizare și sisteme informatice specializate;
  • Constituie avantaj experiența anterioară în domeniul resurse umane și operare în sistemul SAP / Work day;

Alte cerințe:
  • Foarte bune cunoștințe de legislația muncii și salarizare;
  • Cunoștințe avansate MS Office;
  • Orientare către rezolvarea de probleme / identificarea soluțiilor optime;
  • Abilități de planificare și control;
  • Capacitatea de a lucra la mai multe proiecte în același timp;
  • Atenție la detalii.

Descrierea jobului

  • Intreținerea modului Payroll în SAP;
  • Introducerea datelor în SAP prin batch-input, verificarea și sesizarea eventualelor neconcordanțe ale datelor primare;
  • Suport utilizatorilor SAP - HR pentru introducerea pontajelor și a datelor care sunt întreținute în sistem;
  • Postarea notelor contabile în modulul SAP - FI și generarea fișierelor de bancă necesare plății salariilor;
  • Întocmirea și depunerea în termenele legale a declarațiilor privind obligațiile de plată a contribuțiilor sociale, impozitul pe venit etc.
  • Verificarea calculului salariilor şi taxelor angajatorului.

Procesul de selecţie constă în:
  • Testare scrisă a cunoştinţelor de legislaţia muncii şi salarizare;
  • Testare a abilităţilor de operare MS Office - Excel;
  • Interviu.

În cazul în care considerați că îndepliniți cerințele de mai sus și sunteți interesat/ă de acest post, vă rugăm să trimiteți CV-ul dvs., până la data de 12 iunie 2022, la adresa recrutare@heidelbergcement.ro.

Doar candidaţii care corespund profilului comunicat vor fi contactaţi.

HeidelbergCement România SA este unul dintre cei mai importanți producători de ciment, betoane și agregate de pe piața locală, membru al grupului german HeidelbergCement.

HeidelbergCement România SA deține trei fabrici de ciment, situate la Tașca, Fieni și Chișcădaga, 21 stații de betoane, 7 cariere și 5 balastiere de agregate.

Compania produce și comercializează ciment și betoane de diverse clase (de înaltă rezistență, pentru îmbrăcăminți rutiere, pentru lucrări hidrotehnice, de uz general și poriment), precum și agregate de carieră și de balastieră.

Publicat 31 Mai 2022 Reactualizat 21 Iun. 2022 Expiră 30 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.