Publicat 03 Ian 2019 | Reactualizat 31 Ian 2019 | Expiră 03 Feb 2019

Specialist Salarizare

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Cunostinte extinse despre legislatia muncii si salarizare;
  • Integritate, atitudine profesionista in relatia cu clientii, sociabilitate, abilitati de comunicare si relationare interpersonala;
  • Abilitati dezvoltate de lucru cu termene limita, auto-organizare, atentie la detalii, gandire analitica;
  • Capacitatea de a lucra independent dar si in echipa, in functie de situatie;
  • Minim 2-4 ani de experienta in salarizare si administrare de personal, experienta in utilizarea softurilor de salarizare (cunoasterea Ciel este un avantaj);
  • Cunoasterea la nivel conversational a limbii engleze;
  • Studiile superioare finalizate si certificarile specifice obtinute;
  • Utilizarea MS Office (Excel avansat).

Descrierea jobului

  • Asigurarea unor servicii de salarizare de o calitate superioara pentru clientii firmei;
  • Mentinerea legaturii cu angajatii si cu conducerea clientilor, in ceea ce priveste activitatile de salarizare si administrare personal;
  • Pregatirea contractelor de munca, a actelor aditionale, a documentelor necesare pentru suspendarea sau incetarea contractelor, a adeverintelor sau altor documente specifice;
  • Administrarea bazei de date din Revisal, actualizarea, completarea si raportarea catre autoritatile de munca, conform legii;
  • Inregistrarea documentelor la autoritati in numele clientilor;
  • Realizarea declaratiilor specifice legate de salarizare si administrare personal, in numele clientilor;
  • Intocmirea dosarelor de recuperare a sumelor de la FNUASS;
  • Intocmirea documentelor de plata a salariilor, taxelor si contributiilor sociale si, dupa caz, realizarea transferurilor bancare;
  • Realizarea de rapoarte specifice, furnizarea de consultanta pe subiecte din aria de competenta;
  • Implicarea activa in proiectele care sunt alocate.

Firma pentru care recrutam este JPA Romania, care asigura inca din 1992 o abordare proaspata, adaptata atat solicitarilor clientilor, cat si comunitatii profesionale.
Experienta JPA Romania este impartasita la nivel international prin apartenenta la JPA International - retea internationala de firme cu birouri in 51 de tari.

Ce oferim?

  • Salariu conform responsabilitatilor si sistem de beneficii si recompense legat de performanta profesionala;
  • Abonament medical;
  • Suport permanent pentru pregatirea si dezvoltarea profesionala, astfel incat sa fie asimilate modificarile tot mai dese din domenul salarizarii si administrarii HR;
  • Program flexibil pentru a sustine work-life balance;
  • Abonament la sala de sport;
  • Accesul la surse variate de informare si dezvoltare personala si profesionala;
  • Oportunitati de crestere profesionala, de a coordona echipa in viitor;
  • Suportul constant pe care il acorda conducerea companiei.

    HR TIME, Marca Inregistrata Hire and Retain. On time!

Recrutare si selectie / Externalizare servicii de resurse umane
0721351821
Queen Mary Business Center 32 Regina Maria Blvd., 4th District, Bucharest
adina.vladau@hrtime.ro
www.hrtime.ro

Expirat