Publicat 20 Mai 2010 | Expiră 21 Iun 2010

Specialist Salarizare si Administrare Personal

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare;
- minim 3 ani de experienta de lucru in domeniul Salarizarii; calificarea de Inspector de Resurse Umane constituie un avantaj;
- abilitati numerice, analitice si organizatorice;
- orientare spre calitate;
- etica profesionala;
- abilitati de comunicare;
- cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj.

Descrierea jobului

- centralizarea informatiilor si intocmirea tuturor documentelor necesare pentru procesarea statului de plata al salariilor;
- gestionarea tuturor proceselor si fluxului de documente aferente procesului de salarizare solicitate prin lege sau proceduri interne;
- colectarea documentelor justificative si actualizarea corespunzatoare a informatiilor privind statutul angajatilor in sistemul de salarizare;
- actualizarea cartilor de munca si a altor registre solicitate prin lege;
- mentinerea relatiilor cu institutiile cu care compania lucreaza pentru servicii externe cu privire la toate aspectele de administrare si salarizare;
- monitorizarea legislatiei in domeniul administrarii si salarizarii, semnaland proactiv modificarile legislative care au impact in activitatea proprie si propunand solutiile de schimbare pentru respectarea permanenta a reglementarilor legale;
- dezvoltarea de proceduri de lucru si solutii de optimizare a activitatii proprii;
- asigurarea de asistenta si informatii necesare solicitate de angajati

Firma mixta româno-germana, ThyssenKrupp Bilstein Compa S.A., cu sediul în Sibiu imbina tehnologia de vârf cu o îndelungata experienta în fabricarea de amortizoare, fiind binecunoscuta în Europa ca furnizor de prim montaj pentru marci prestigioase de autoturisme.
Pentru piata de piese schimb, cu o gama de 2.600 de tipuri, Bilstein ofera amortizoare si kit-uri de suspensie pentru autoturisme, vehicule de teren si utilitare - pentru toate modelele românesti si pentru marea majoritate a modelelor de import întâlnite pe soselele României.
www.bilstein.ro

Expirat
Specialist Salarizare si Administrare Personal  -  ThyssenKrupp Bilstein Compa SA - SIBIU

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles