Specialist salarizare / resurse umane

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Absolvent/a de studii superioare;
-Minimum 2 ani experienta in domeniu (salarizare);
-Atestat de Inspector Salarizare, Inspector Resurse Umane;
-Buna cunoastere a legistatiei in domeniul salarizarii si in domeniul muncii;
-Foarte bune abilitati de operare in Microsoft Office(Excel, Word) ;
-Experienta anterioara in operare Charisma HCM constituie un avantaj;
-Atentie concentrata pe detalii;
-Seriozitate si punctualitate;
-Excelente abilitati de comunicare si organizare, nivel inalt de implicare si responsabilitate, abilitati specifice (lucrul cu cifrele), atentie la detalii;
-Capacitate de a respecta termenele limită și de a gestiona sarcini multiple.

Descrierea jobului

-- Efectueaza calculul si evidenta salariilor pentru angajatii societatii in conformitate cu legislatia invigoare privind salarizarea;
- Intocmeste statele de plata si viramentele aferente salariilor pentru efectuarea platilor pe card;
- Intocmeste si verifica pontaje;
- verifica certificate medicale, concedii de orice tip si le introduce in aplicatia pentru efectuarea calculului salarial;
- Genereaza si transmite documentele pentru inregistrarea in contabilitate a drepturilor si obligatiilor salariale;
- Genereaza,intocmeste si transmite declaratia D112;
- Evidenta si calcul tichete de masa;
- Intocmeste dosar FNUASS

Speed Transfer este o companie care isi desfasoara activitatea la nivel national, in domeniul serviciilor financiare, prin oferta adresata clientilor persoane fizice privind servicii de transfer de bani online cu numerar in Romania si in intreaga lume, servicii de schimb valutar cu numerar pentru persoane fizice.

Publicat 14 oct. 2021 Expiră 13 nov. 2021