Specialist salarizare junior

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Cerințe minime:Studii economice finalizate sau in curs de finalizare (master);
  • Cunoştinţe foarte bune dе operare PC, pachetul Microsoft;
  • Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu;
  • Dorinta de dezvoltare profesionala;
  • Persoana proactiva, orientata catre rezultate si solutionarea problemelor;
  • Cunostinte minime in domeniul salarizarii si administrarii de personal;

Descrierea jobului

  • Invatarea notiunilor legislative si pe probleme de munca si fiscalitate
  • Arhivează lunar documentele în baza cărora s-a efectuat calculul salarial şi statele întocmite;
  • Participi la intocmirea Declaratiilor lunare (declaratia 112), notelor contabile, adeverintelor (pentru depunerea dosarului de creştere şi îngrijire copil, adeverinţe de stagiu de cotizare etc.) pentru salarii;
  • Introduce zilnic concediile medicale primite, ulterior verificării acestora şi semnalează eventualele erori persoanei căreia i s-a eliberat medicalul şi solicită corectarea lor;
  • Transmite lunar şi/sau la solicitarea salariaţilor fluturaşii de salariu;
  • Ofera suport cu privire la calcul salarial şi semnalează superiorului eventualele erori constatate şi asigură corectarea acestor erori;
  • Participa la intocmirea statele de salarii conform datelor introduse în sistem sau primite de la diverse departamente respectând legislaţia în vigoare;
  • Întocmeşte lunar şi transmite comanda pentru emiterea de carduri de tichete de masă;
  • Întocmeşte lunar situaţia tichetelor de masă în vederea efectuării comenzii şi efectuează comanda;

UTI Construction & Facility Management este o companie specializată în soluții de construcții și servicii profesionale de facility management. Furnizăm servicii administrative și tehnice complete pentru orice tip de construcție (spații comerciale, rezidențiale, bancare, publice, industriale, logistice, clădiri de birouri).

Avem o vastă experiență în domeniul construcțiilor și instalațiilor, oferind servicii specializate pentru fiecare ramură a ingineriei din acest sector, pentru realizarea unor obiective de infrastructura civilă sau critică cu aplicații în domenii precum:

Transporturi (aeroporturi, porturi, metrou) Industrie (stații de epurare, facilități de producție, spații logistice, utilități publice) Infrastructură publică (spitale, arene sportive, stadioane, săli polivalente, clădiri administrative, obiective de patrimoniu, iluminat public inteligent) Spații comerciale și de afaceri (mall-uri, clădiri de birouri, etc)
Publicat 13 mai 2022 Expiră 12 iun. 2022