Publicat 08 Nov 2019 | Reactualizat 08 Dec 2019 | Expiră 09 Dec 2019

Specialist Sănătate și Securitate în Muncă

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ești o persoană responsabilă și îți dorești să te dezvolți atât pe plan personal, cât și profesional? Vino în echipa Holcim!

Candidatul ideal va avea

  • Studii superioare tehnice, 3 ani experiență profesională în mediul industrial
  • Curs de securitate şi sănătate în muncă
  • Orientare către performanță, implicarea și motivarea celorlalți.
  • Excelente abilități de comunicare și relaționare.
  • Inițiativă și preocupare pentru îmbunătățire continuă.
  • Orientare către rezultat, abilitatea de a lua decizii și de a acționa rapid.
  • Abilități de utilizare PC și limba engleză - nivel mediu.

Descrierea jobului

Responsabilităţi principale:

  • Dezvoltarea şi conştientizarea culturii SSM
  • Asigurarea consilierii de specialitate SSM pentru funcțiile operaționale
  • Organizarea activităților de prevenire și protecție conform cerințelor legale
  • Promovarea unui comportament de siguranţă, asigurarea cadrului de identificare a riscurilor specifice şi definirea planurilor de acţiune pentru eliminarea lor
  • Implementarea și urmărirea programului de siguranță rutieră
  • Definirea, planificarea şi asigurarea efectuării instruirilor SSM
  • Validarea şi verificarea implementării procedurilor, instrucţiunilor de lucru şi echipamentelor folosite
  • Raportarea pentru monitorizarea activităţii SSM

Holcim (România) SA, membră a grupului LafargeHolcim din 2015, își propune să facă față provocarilor secolului 21 lansând tehnologii și inovații de vârf în industria materialelor de construcții.

Suntem o companie dinamică și modernă, care și-a dovedit spiritul de inovație și profesionalism pe piața romanească prin produse și servicii extrem de apreciate. Din echipa noastră fac parte oameni pregătiți în domenii foarte variate. Cu toții avem în comun perseverența, ambiția pentru performanță și pasiunea pentru lucrul bine făcut.

În plus, ne asigurăm că angajații noștri să beneficieze de cele mai bune condiții de muncă, punând accent pe sănătatea și siguranța lor.

Pășește cu încredere într-o lume a oportunităților și vino alături de noi!

Expirat
Specialist Sănătate și Securitate în Muncă  -  Holcim (Romania) SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles