Specialist Resurse Umane

Marcos Provit SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Absolvent de studii superioare (de preferat profil uman);
- Curs specialist resurse umane /inspector salarii;
- Cunostinte avansate de legislatia muncii;
- Experienta anterioara in resurse umane (administrare de personal si salarizare);
- Cunostinte avansate de operare PC ( Word, Excel, Outlook);
- Bune abilitati de comunicare, organizare, atentie la detalii;
- Proactiv, bun mediator, nivel inalt de implicare si responsabilitate.

Descrierea jobului

- Gestionează dosarele de personal;
- Întocmește documente specifice departamentului HR (contracte de muncă, acte adiţionale, decizii de încetare, decizii de suspendare, cercetare disciplinara, etc);
- Inregistrarea in Revisal a documentelor de personal;
- Realizează diverse rapoarte specifice administrării de personal;
- Întocmește adeverinţe şi alte documente solicitate de salariaţi;
- Colectează şi verifică pontajele şi întocmeşte statele de plata;
- Efectuează calculul salariilor conform legislaţiei in vigoare;
- Răspunde de întocmirea corectă a statelor de plată;
- Întocmeşte situaţii statistice cerute de Direcţia de Statistică;
- Reprezinta compania in fata organelor de control de specialitate precum ITM, AJOFM, CNAS etc.
- Elaboreaza si actualizeaza documentele specifice activitatii: organigrama, stat de functii, RI, fise de post.

Marcos Provit S.A. a luat naștere din dorința de a oferi servicii farmaceutice de cea mai înaltă calitate, contribuind astfel la creșterea calității vieții oamenilor. Respectul pentru pacienții noștri constituie reperul fundamental al activității noastre. Suntem pe deplin preocupați de calitatea și inovația produselor comercializate, cât și de instruirea continuă a personalului implicat. Știm că într-un mediu de afaceri, în care schimbarea este singura constantă, capitalul uman a devenit principala sursă de avantaj competitiv. Nu există nicio îndoială că oamenii sunt garanția unui viitor de succes pentru orice companie.

Suntem de aproape 10 ani în piața farmaceutică din România, avem peste 100 farmacii în 6 județe din țară si peste 300 de profesioniști angajati în domeniul sănătății.

Publicat 4 Aug. 2022 Reactualizat 18 Aug. 2022 Expiră 3 Sept. 2022