Specialist Resurse Umane

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 3000 - 3500 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Compania ALEXANDER PHONE SERVICE SRL cauta Specialist Resurse Umana în Afumați, județul Ilfov.

Candidatul ideal:
  • Absolvent de studii superioare;
  • Cunostințe operare pe calculator – Pachetul MS Office;
  • Abilități de comunicare;
  • Spirit de observație;
  • Capacitate de analiză și planificare;
  • Creativitate și inițiativa;
  • Flexibilitate și spirit de echipă.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Ofertarea candidaților acceptați în urma interviurilor;
  • Demararea formalităților de angajare: programări la medicina și protecția muncii;
  • Întocmirea și semnarea contractelor de muncă, precum și a fișei postului, intocmirea și actualizarea dosarelor de personal;
  • Întocmirea actelor adiționale în urma modificărilor apărute la contractual de muncă;
  • Întocmirea adeverințelor solicitate de angajați (medic, venit, angajator etc.);
  • Relaționarea directă cu angajații;
  • Redactarea și postarea anunțurilor de recrutare pe platformele de recrutare;
  • Identificarea și selectarea potențialilor candidați în funcție de profilul și cerințele postului;
  • Gestionarea bazei de date a candidaților;
  • Transmiterea feedback-ului către candidați și superiorii societății angajatoare, precum și demararea formalităților de angajare pentru candidații acceptați.

Beneficii:
  • Salariul net este cuprins între 3000 și 3500 RON;
  • Condiții de muncă moderne cu un spațiu adecvat pentru munca solicitată;
  • Program de lucru este de L-V, de la 09:00-18:00, cu o oră pauză de masă;
  • Vei avea un contract de muncă pe perioadă nedeterminată.

Suntem o companie care are ca activitate importul/exportul, distributia nationala a produselor de menaj si a electrocasnicelor.

Colaborarea cu noi nu te costa nimic, iti oferim o cafea buna si o discutie pe masura, iar la final hotaram impreuna daca jobul este pentru tine sau daca e mai bine sa alegi altceva.
Publicat 22 iul. 2022 Reactualizat 13 aug. 2022 Expiră 21 aug. 2022