Specialist Resurse Umane

SC G.E.C.A.F SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ne mărim echipa! Ești pregătit/ă să accepți provocarea?

Suntem în căutarea unui coleg/ă specializat/ă pe Resurse Umane, care să-și adune forțele creative alături de noi și să fie mereu în căutare de răspunsuri la orice problemă, pe scurt, un „problem solver”. Atenția la detalii și abilitățile de organizare/planificare sunt obligatorii dacă dorești să te poți adapta cerințelor de profesionalism ale echipei.

Descrierea jobului

Ce vei face odată ce vei intra în echipă?
- Va trebui să întocmești dosarul complet de personal, în conformitate cu prevederile legale și desigur să-l arhivezi și să-l păstrezi în condiții optime;
- Te vei ocupa de modificări ale contractelor individuale de muncă ( încetări, suspendări contracte, etc.) și de actualizarea permanentă a bazei de date privind personalul angajat;
- Operarea și transmiterea Revisal, în termenele legale;
- Evidența și operarea popririlor, adresate către instituțiile abilitate;
- Eliberare de adeverințe de orice tip pentru salariați și orice alte documente la cerere;
- Raportări statistice pentru clienți;
- Vei întocmi și înregistra declarațiile lunare/trimestriale;
- Reprezentanță în fața instituțiilor statului ( ITM, ANOFM, Casa de Pensii, Casa de Sănătate, etc.) și în fața instituțiilor de control;
- Oferire de consultanță privind legislația muncii;
- Întocmirea pontajului lunar pentru clienți, calculul salariilor, a reținerilor, a popririlor;
- Întocmirea statutului de plată pe baza informațiilor specifice;
- Întocmirea situațiilor referitoare la calculele salariale;
- Generarea declarației D112;
- Verificare lunară salarizare/D112 si efectuarea de corecții dacă este cazul;
- Verificarea pontajelor, a programelor privind concediile de odihnă;
- Consultanță legislativă privind salarizarea oferită clienților.

Pentru a putea realiza cu ușurință cerințele anterioare, este necesar să deții:
• Cunostinte de legislatia muncii; Atestatul Inspector Resurse Umane constituie avantaj;
• Cunostinte de operare Revisal;
• Cunostinte de limba engleza mediu/avansat;
• Cunostinte de operare PC: Word, Excel, Power Point;

Chiar dacă nu-ți va fi greu să comunici cu noi, relaționarea și inteligența socială sunt punctele cheie ale unui HR-ist adevarat! Kontto este un mediu care implică necesitatea unei minți capabile de flexibilitate și adaptabilitate.

Știm, știm, poate ți se par exigențe pe care nu toți le pot îndeplini la perfecție. Însă mai presus de toate, Kontto investește în tine, ca parte a unei echipe pline de potențial uman și profesional, de aceea țintim să avem alături oameni care doresc să se autodepășească constant.

Aici vei găsi un mediu de lucru motivant, dinamic, care te va ajuta să te dezvolți în funcție de capacitățile tale!

Dacă deja de identifici cu noi, te așteptăm cu mare interes să-ți depui CV-ul pe adresa de e-mail: office@kontto.ro și te vom contacta în cel mai scurt timp.
Publicat 9 mai 2022 Expiră 8 iun. 2022