Publicat 14 Sep 2021 | Reactualizat 26 Sep 2021 | Expiră 14 Oct 2021

Specialist Resurse Umane

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în Resurse umane / Psihologie

Candidatul ideal

  • Cunostinte de legislatia muncii (Curs Inspector Resurse Umane constituie avantaj)
  • Experinta in activitatile de administrare personal si calcul salarial de complexitate medie pentru companii de 25-100 angajati
  • Cunostinte de operare PC (in special Microsoft Office)
  • Cunostinte operare soft-uri de specialitate constituie avantaj (ideal experienta WizSalary)
  • Cunostinte de limba engleza la nivel mediu
  • Abilitati de organizare, planificare, comunicare și relationare
  • Atentie la detalii si orientare catre rezultate
  • Carnet de conducere categoria B

Descrierea jobului

  • Intocmirea documentelor de angajare, modificare clauze contractuale, suspendare si lichidare de personal cu respectarea legislatiei, template-urilor si politicii de personal
  • Intocmirea si transmiterea REVISAL cu respectarea termenelor legale in vigoare
  • Centralizarea si inregistrarea datelor de personal in baza de date – conform procedura de lucru
  • Colectarea, centralizarea si prelucrarea datelor de pontaj – conform procedura de lucru
  • Verificarea pontajelor si calculul drepturilor pentru toti angajatii firmei – cu respectarea politicii de salarizare in vigoare
  • Intocmirea statelor de plata si a setului de livrabile (rapoarte) standard
  • Intocmirea si verificarea declaratiilor lunare (ex. D112)
  • Mentinerea relatiei cu angajatii societatii (emitere adeverinte, procesare modificari adrese/ date buletin, transmiterea de informari periodice, planificarea examenelor medicale periodice, clarificarea modului de calcul al drepturilor salariale etc.)
  • Actualizarea periodica a dosarelor de personal
  • Intocmirea rapoartelor de statistica obligatorii
  • Mentinerea legaturii cu autoritatile publice abilitate in domeniul resurselor umane atunci cand este cazul
  • Generarea de rapoarte la cerere pentru suport decizional
  • Ocazional, implicarea in procese de recrutare interne sau externalizate (ex. postare anunturi recrutare, identificare canale de promovare, identificare candidati eligibili, programare interviuri, intocmire lista scurta, etc.)
  • Ocazional, oferirea de suport pentru intocmirea fiselor de post
  • Ocazional, organizarea si participarea la cercetari disciplinare
  • Ocazional, implicarea activa in proiecte de revizuire si imbunatatire a politicii de personal

Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv
  • Program de lucru fix
  • Mediu de lucru placut

Company Liebherr Romania is responsible for sales- and servicing of Liebherr products throughout the Romania for the following product: earthmoving equipments, tower cranes, mobile and crawler cranes, harbor cranes and drilling machines. For further information please visit www.liebherr.com or www.liebherr.ro

Specialist Resurse Umane  -  Liebherr

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles