Publicat 16 Nov 2020 | Reactualizat 14 Dec 2020 | Expiră 17 Dec 2020

Specialist resurse umane

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ne dorim in echipa noastra o persoana care sa posede:

Minim 2 ani experienta in domeniul resurselor umane (recrutare, administrare personal);
Certificare Inspector Resurse Umane – constituie avantaj;
Cunostinte foarte bune privind legislatia muncii;
O buna stapanire a instrumentelor Microsoft Office (Word, Excel);
Rigurozitate si atentie la detalii;
Orientare catre rezultate si respectarea termenelor;
Abilitatea de a lucra atat individual, cat si in echipa;
Persoana discreta, atenta la pastrarea confidentialitatii informatiilor pe care le prelucreaza.

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:

Intocmește anunțurile de angajare si gaseste cele mai bune metode pentru a le promova;
Asigura un proces de selecție și recrutare profesional, eficace, obiectiv și standardizat;
Intocmeste documentele specifice de personal;
Redacteaza si elibereaza diferite adeverinte solicitate de angajati;
Gestioneaza activitatea privind medicina muncii;
Faciliteaza integrarea noilor angajati in companie;
Ofera suport in desfasurarea tuturor activitatilor specifice departamentului.

Sauter Turning Process SRL, este sucursala din Romania a companiei Sauter Drehteile GmbH, o companie de succes din regiunea germana Schwabische Alb. Sauter GmbH are doua sucursale in Germania situate in Wehingen, respectiv Aldingen si este una dintre cele mai importante companii high-tech in domeniul proceselor de strunjire si frezare, cu un numeros parc de utilaje moderne. Activitatea firmei a inceput in 1942, ca societate familiala, ajungand azi la un numar de 250 angajati si ocupand un loc important in randul furnizorilor pentru industria auto. Cu o productie de peste un milion piese pe zi si o experienta de zeci de ani, Sauter GmbH este una dintre cele mai importante companii din regiunea Schwabische Alb si un important partener de afaceri al industriei automobilistice. Prin deschiderea sucursalei de la Dej, Sauter GmbH urmareste consolidarea pe termen lung a marcii Sauter, a strategiei bazata pe dezvoltare si imbunatatire continua, deschiderea de noi piete. Sub numele de Sauter Turning Process SRL, compania produce la Dej piese strunjite/frezate de inalta precizie pentru industria auto.

Expirat
Specialist resurse umane  -  SAUTER TURNING PROCESS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles