Publicat 15 Sep 2020 | Reactualizat 22 Sep 2020 | Expiră 15 Oct 2020

Specialist resurse umane

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 luna experiență în Resurse umane / Psihologie

Candidatul ideal

A. Studii : superioare
B. Vechime : 3 ani intr-o activitate similara
C. Cunostinte (IT, limbi straine, know-how specific postului): reglementari legale in domeniul dreptului muncii si asigurarilor sociale, fiscalitate individuala, procedurile si practicile interne, suita MS Office (word, excel, powerpoint)
D. Abilitati: adaptare si raspuns la schimbare, lucrul sub presiune, prioritizare, aderare la principii si valori, analiza, ascultare, atentie la detalii, comunicare in scris si verbala, creativitate si inovare, gandire conceptuala, lucrul cu oamenii, lucrul independent, managementul proiectelor, managementul stresului, managementul timpului, numerica, operare (date, echipamente), organizare, redactare si raportare, relationare, rezolvare de probleme, servire clientela, sintetizare, structurare informatie

Descrierea jobului

1. Intocmeste toate documentele de personal si asigura obtinerea semnaturilor necesare, la timp si in conditii de maxima calitate; raspunde de intocmirea si pastrarea in buna stare a dosarelor de personal;
2. Pastreaza legatura cu furnizorul serviciilor de salarizare si administrare de personal si cu furnizorul de servicii de plasare forta de munca pentru a se asigura ca SLA-urile agreate cu acestia sunt respectate;
3. Asigura actualizarea corespunzatoare si la timp a aplicatiilor informatice HR;
4. Asigura suport in colectarea pontajelor de la/pentru fiecare entitate CIT One si transmiterea, la timp si in conditii de maxima calitate, atat furnizorului serviciilor de administrare resurse umane si salarizare, cat si agentului de munca temporara toate informatiile necesare in vederea efectuarii calculului drepturilor salariale;
5. Raspunde de aplicarea politicilor, procedurilor, instructiunilor etc. din aria resurse umane;
6. Elibereaza, la cerere sau conform prevederilor legale, adeverinte si alte documente care atesta calitatea de salariat CIT One, respectand SLA-ul HR;
7. Furnizeaza, la cererea entitatilor cu atributii de control, toate documentele si informatiile necesare;
8. Intocmeste/actualizeaza/verifica evidente de personal, baze de date, rapoarte, prezentari, periodic sau la solicitare;
9. De selectie si recrutare: este responsabil de intreg procesul de recrutare si selectie. Responsabilitatile includ: administrarea canalelor de recrutare, conceperea si postarea anunturilor, selectia CV-urilor si a candidatilor, intervievarea acestora, etc. Este de asemenea responsabil cu actualizarea bazei de date cu candidati;
10. Asigura colectarea, pastrarea si transferul de informatii conform procedurilor, cu toata diligenta, in vederea respectarii confidentialitatii datelor privind salariatii;
11. Studiaza si isi insuseste informatiile relevante desfasurarii activitatii (modificari legislative sau ale procedurilor interne, schimbari in structura companiei etc.), transmise in cadrul stagiilor de formare profesionala sau prin comunicari formale, conform procedurilor si practicilor CIT One.

CIT One a fost infiintata in anul 2009. Activitatea companiei consta in transportul si procesarea de valori, compania avand peste 1000 de angajati.

Specialist resurse umane  -  CIT One SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles