Publicat 28 Mai 2021 | Reactualizat 25 Iun 2021 | Expiră 28 Iun 2021

Specialist resurse umane - administrare de personal

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

In cadrul profilului ne dorim sa regasim:

  • Studii superioare finalizate
  • Experienta in administrarea personalului de minimum 2 ani - în companii cu minim 500 de salariați
  • Experiență operare Charisma HCM
  • Cunostinte de legislatia muncii
  • Atestat inspector resurse umane
  • Cunostinte operare PC: MS Office (Excel, Word, PowerPoint) – nivel mediu
  • Abilitati de organizare si planificare / prioritizare
  • Abilitati excelente de comunicare (scris, verbal), empatie, proactivitate, spirit de echipa
  • Manifesta discretie in privinta datelor si informatiilor pe care le detine si prelucreaza

Descrierea jobului

Activitatea de zi cu zi:

  • Implementeaza politicile de Resurse Umane in domeniul administrarii de personal; actioneaza ca interfata dintre angajatii din zona alocata si reprezentantii RU din sediul central
  • Gestioneaza relatia cu furnizorul de servicii de medicina muncii si este responsabil de programarea controalelor de medicina muncii
  • Pregateste si trimite departamenului suport dosarele de personal pentru noii angajati impreuna cu ofertele de angajare
  • Administreaza procesul de intocmire si actualizare a fiselor de post
  • Mentinerea si actualizeaza dosarele angajatilor in conformitate cu prevederile legale si procedurile interne
  • Ofera instruire si monitorizeaza procesul de integrare a noilor angajati in companie
  • Deruleaza procesele de cercetare disciplinara
  • Se asigura de intocmirea corecta si la timp a pontajelor lunare
  • Ofera consultanta salariatilor in probleme ce tin de legislatia muncii
  • Ofera sprijin echipelor de management in identificarea nevoilor de resurse umane si de dezvoltarea organizationala a companiei
Iti oferim:
  • Pachet salarial competitiv
  • Tichete de masa, tichete cadou de Paste si Craciun
  • Asigurare medicala privata
  • Card de reducere în farmaciile Dona
  • 7 card, Bookster
  • Mediu de lucru profesionist și oportunitatea dezvoltării carierei in numeroase activitati si procese de HR
  • Activități de teambuilding și diverse evenimente cu scop de sudare și incentivare a echipei

Farmaciile DONA sunt printre cele mai apreciate din România, cu o experienta de succes dovedita de peste 26 de ani in piata farma din Romania.

Dona. Logistica S.A., parte a grupului DONA, asigură distribuția farmaceutică echilibrată la nivel național catre farmacii independente, spitale si farmacii Dona. Desi a fost infiintata doar de 3 ani, Dona. Logistica a demonstrat ca este capabila de o evolutie foarte rapida, ajungand in prezent in topul primilor 5 distribuitori de medicamente la nivel national, cu o cifra de afaceri anuala de peste 200 milioane de Euro.

Alătură-te și tu echipei DONA!

www.FarmaciileDONA.ro

Expirat
Specialist resurse umane - administrare de personal  -  FARMACIILE DONA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles