Publicat 07 Mai 2019 | Reactualizat 04 Iun 2019 | Expiră 07 Iun 2019

Specialist / Responsabil IT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Experienta in domeniul IT de minim 3 ani
- Aptitudini in rezolvarea problemelor, PC, servere (software / hardware / retea)
- Cunostinte despre TCP/IP, dispozitive active de retea (Switch, Wireless AP, Firewall)
- Cunostinte despre serviciile Microsoft Windows Server (DNS, DHCP, Active Directory Service )
- Cunostinte despre sistemele de coduri de bare (imprimante de coduri de bare, terminale portabile, cititoare de coduri de bare)
- Capabil sa ofere suport pentru instalarea si configurarea PC-urilor, notebook-urilor si perifericelor, aplicatiilor de birou
- Abilități de rezolvare a problemelor, urmărire, orientate spre rezultate
- Gandire structurata, abilitati de creare a instrumentelor statistice, de urmarire si analiza.
- Limba engleza la nivel mediu sau avansat.
- Cunoasterea sistemului SAP reprezinta un mare avantaj.

Descrierea jobului

- configureaza noi conturi de utilizatori, grupuri de membri etc;
- aloca drepturi pe foldere - Public Folders si Explorer - conform regulilor interne;
- upgrade patch-uri de securitate;
- verifica functionarea devirusatoarelor (+ verificari ale Log-urilor ) si a bunei functionari a procesului de upgradare automata;
- supervizeaza procesul de back-up automat si realizeaza verificari de consistenta si securitate;
- mentine relatia cu furnizorii de servicii pentru intretinerea copiatorului si, dupa caz, a altor echipamente IT;
- mentine realtia cu furnizorul de Internet - in cazul aparitiei de disfunctionalitati ale conexiunii Internet - pentru rezolvarea acestora;
- instruieste și ofera asistenta specializata la nivel de unitate;
- administreaza si intretine server baza de date
- mentine in buna functionare statiile de lucru: devirusari, rezolvarea diverselor probleme de soft/hard (inlocuire componente);
- instaleaza/configureaza de pachete software, instalare/configurare periferice si rezolva eventualele incidente tehnice;
- instaleaza noi echipamente in retea;
- monitorizeaza traficul Web (internet si email-uri: total, pe useri, pe diferite destinatii, etc);

Founded in 1899 as Achter & Ebels in Monchengladbach, AUNDE has specialized since 1920 in the development and production of fabrics for the automotive industry. Today AUNDE provides its customers with a complete package that starts with the corporate design intent to the delivery of technical constructed textiles and upholstery with full test certifications. AUNDE is able to offer all textiles as covers and curtains in their regional production facilities, supported by local design, development and sales teams. AUNDE technical constructed textiles and upholstery are also used for further production within the AUNDE Group. AUNDE provides a full-service from one source to the customer. The AUNDE Group has grown worldwide, facing its ecological and social responsibility along the entire value product chain. With its brands AUNDE, ISRINGHAUSEN and FEHRER the AUNDE Group offers excellence at more than 100 locations to all partners throughout the production chain – from yarn right the way through to complete automotive interior. Accompany us!

Expirat
Specialist / Responsabil IT  -  AUNDE C&S AUTOMOTIVE