Publicat 05 Ian 2019 | Expiră 05 Feb 2019

Specialist Relatii Publice (PR)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Să aibă studii superioare sau specializarea în comunicare si marketing sau într-un alt domeniu înrudit.
Minim 2 ani experienţă anterioară în domeniul comunicării si marketingului.
Eficienţă în comunicarea scrisă şi verbală.
Cunoştinţe temeinice de operare PC: Excel, Word

Descrierea jobului

Coordonarea tuturor activitatilor de creare, transmitere si mentinere a unei imagini unitare a firmei, in acord cu strategia si politica generala a acesteia.
Crearea textelor publicitare de expunere a informatiilor catre public.
Principalele sarcini sunt:
sa dezvolte mesajul publicitar
sa elaboreze strategia de creatie
sa implementeze produsul publicitar
sa prezinte concepte si produse publicitare
sa stabileasca flexxibilitatea produsului publicitar
sa mentina o relatie permanenta cu reprezentantii companiilor si cu cei ai institutiilor din domeniu
sa participe la conferinte de presa, prezentari etc.
să realizeaze / implementeze campanii de promovare si coordoneaza desfasurarea lor.
coordoneaza si supervizeaza planul de media al firmei.
implementeaza strategia de comunicare agreata cu managementul companiei si masoara eficienta activitatii de relatii publice
efectueaza rapoarte pe baza analizarii evolutiei indicatorilor de imagine si prestigiu ai firmei in raport cu concurenta, eficienta campaniilor de comunicare, bugetul alocat.

Moldovan Carmangeria Sânnicoara, unul dintre cei mai importanți producători de carne și produse de carne din județul Cluj, a fost înființată în 1994 sub numele Cosm Fan Carmangerie. Compania are astăzi peste 350 angajați, 30 de magazine în Cluj-Napoca și în județ, două fabrici și o fermă cu peste 270 de capete de bovine. În 2014, compania a trecut printr-un proces de rebranding și odată cu schimbarea numelui în Moldovan Carmangeria Sânnicoara, a introdus pe piață un nou concept de magazin în care zona de vânzare a produselor este dublată de o zonă de bistro. Compania se dezvoltă continuu, dar păstrând neschimbate valorile care au făcut din numele Moldovan o afacere durabilă: familia, tradiția și respectul față de client.

Expirat
Specialist Relatii Publice (PR)  -  Moldovan Carmangerie S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles