Publicat 09 Dec 2019 | Reactualizat 06 Ian 2020 | Expiră 09 Ian 2020

Specialist Relatii Internationale

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent studii superioare, Facultatea de Comunicare si Relatii Internationale (sau intr-un domeniu inrudit), specializare in relatii internationale reprezinta avantaj
Experiență – min. 2 ani in relatii internationale
Cunoasterea Limbii Engleze, la nivel avansat, scris si vorbit. Cunoasterea Limbii Franceze, constituie avantaj
Capacitate excelenta de exprimare si comunicare verbala si scrisa
Creativitate si initiativa, capacitate de a crea mesaje si de a lucra atat in echipa cat si independent
Abilitati foarte bune de organizare si planificare, prezentare si prioritizare
Promptitudine in oferirea de raspunsuri si solutii la intrebarile primite, in problematica domeniului vizat
Adaptabilitate, flexibilitate si abilitatea de a lucra simultan pe mai multe activitati specifice domeniului vizat
Abilitatea de a lucra si de a se adapta diferitelor tipuri de persoane cu care interactioneaza
Integritate si eficienta profesionala
Disponibilitate de invatare continua si de dezvoltare personala si profesionala intr-un timp scurt
Experienta profesionala in lucrul cu organizatiile sindicale internationale si intr-un mediu multicultural reprezinta avantaj
Cunostinte generale despre politici industriale, politici nationale si europene precum si despre contracte colective de munca reprezinta avantaj
Competente excelente in PC (MSOffice, INTERNET, abilitatea de a utiliza platforme online)

Descrierea jobului

Responsabilitati

Lucreaza cu organizatii sindicale nationale si internationale si in mod special cu organizatii sindicale europene
Dezvolta relatii cu organizatii sindicale internationale
Propune si implementeaza strategii de promovare si colaborare internationala
Faciliteaza schimburile intre organizatiile sindicale prin organizare de evenimente interne si internationale
Organizeaza si participa la congrese, conferinte, seminarii si alte evenimente internationale specifice
Participa la evenimente, insotind delegatiile sindicale internationale aflate in Romania
Mentine relatii profesionale cu partenerii externi, inlesneste fluxul de comunicare cu toti partenerii institutionali

Oferta de angajare si posibilitati de dezvoltare personala

Oferim:
contract individual de munca pe durata determinata de 6 luni, la sfarsitul caruia, in baza unei evaluari pozitive, se poate transforma in contract individual de munca pe durata nedeterminata
pachet salarial motivant, in acord cu politica organizatiei si aria de responsabilitate a postului
participarea la evenimente, conferinte, seminarii, in acord cu politica organizatiei si in limita bugetului aprobat

FSLI PETROL ENERGIE este o federatie sindicala constituita in martie 1990 si reuneste sindicate din industria de petrol si energie.
FSLI PETROL ENERGIE este independenta fata de partidele si organizatiile politice.
FSLI PETROL ENERGIE este independenta si autonoma in raport cu Organele Administratiei si Puterii de Stat.
FSLI PETROL ENERGIE este autonoma in raporturile cu celelalte Federatii si Confederatii.

Expirat
Specialist Relatii Internationale  -  Federatia Sindicatelor Libere si Independente - Petrol Energie

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles