Publicat 01 Iul 2021 | Reactualizat 29 Iul 2021 | Expiră 01 Aug 2021

Specialist Relații Publice și Comunicare

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent studii superioare, Facultatea de Relatii Publice si Comunicare (sau intr-un domeniu inrudit)
- Experiență – min. 3 ani in comunicare
- Cunoasterea Limbii Engleze, la nivel avansat, scris si vorbit. Cunoasterea Limbii Franceze, constituie avantaj
- Capacitate excelenta de exprimare si comunicare verbala si scrisa
- Creativitate si initiativa, capacitate de a crea mesaje
- Abilitati foarte bune de organizare si planificare, prezentare si prioritizare
- Capacitate de focalizare pe detalii, atentie concentrata si distributiva
- Capacitate de identificare si rezolvare de probleme, promptitudine in oferirea raspunsurilor la intrebarile primite
- Adaptabilitate si flexibilitate
- Rezistenta la lucru in conditii de stres
- Abilitatea de a lucra cu oameni, de a se adapta diferitelor tipuri de persoane cu care interactioneaza
- Tonul vocii cald si politicos, diplomatie, capacitate de a lucra in echipa dar si independent
- Integritate si eficienta profesionala
- Disponibilitate de invatare continua si intr-un timp scurt
- Competente excelente in PC (MSOffice, INTERNET, abilitatea de a utiliza platforme online)

Descrierea jobului

- Implementeaza strategia de comunicare a organizatiei,
- Concepe, editeaza si distribuie materiale de comunicare interna
- Editeaza comunicate de presa, prezentari ale organizatiei, articole online
- Raspunde de campaniile de comunicare
- Propune solutii pentru eficientizarea comunicarii in interiorul organizatiei
- Mentine relatii profesionale cu partenerii externi, inlesneste fluxul de comunicare cu toti partenerii institutionali
- Dezvolta noi strategii de comunicare externa si le imbunatateste pe cele existente
- Participa la implementarea de politici care demonstreaza atentia crescuta fata de angajati
- Participa la unele evenimente la care organizatia este invitata

FSLI PETROL ENERGIE este o federatie sindicala constituita in martie 1990 si reuneste sindicate din industria de petrol si energie.
FSLI PETROL ENERGIE este independenta fata de partidele si organizatiile politice.
FSLI PETROL ENERGIE este independenta si autonoma in raport cu Organele Administratiei si Puterii de Stat.
FSLI PETROL ENERGIE este autonoma in raporturile cu celelalte Federatii si Confederatii.
FSLI PETROL ENERGIE este afiliata la sindicate nationale si internationale de prestigiu: C.N.S.L.R. Frăția, Federația Internațională IndustriALL GU, Federația Internațională IndustriAll ETU, Federația Europeană a Muncitorilor din Chimie și Minerit, Internaționala Sindicală I.C.E.M, Federațiile Sindicatelor din Industria Petroliera din Serbia, Ungaria, Egipt și Norvegia

Expirat
Specialist Relații Publice și Comunicare  -  Federatia Sindicatelor Libere si Independente - Petrol Energie

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles