Publicat 17 Oct 2019 | Expiră 16 Nov 2019

Specialist Regulatory Affairs

1 post

Candidatul ideal

Cerinţe şi abilităţi specifice:

  • Licenţiat în unul din domeniile: farmacie, chimie, inginerie chimică, biologie, biochimie;
  • Cunoştinţe avansate de operare PC: MS Office, Internet;
  • Nivel avansat de cunoaştere a limbii engleze - obligatoriu;
  • Adaptabilitate, creativitate, relaţionare eficientă, capacitate de analiză şi sinteză, abilităţi de comunicare, rigurozitate, perseverență, dinamism, orientare spre rezultate , capacitate de lucru cu respectarea termenelor limită,
  • Abilitatea de a lucra simultan la mai multe proiecte
  • Experienţa în domeniul regulatory affairs constituie un avantaj

Descrierea jobului

Responsabilităţi:

  • Pregătirea documentaţiei în format eCTD pentru autorizarea/reautorizarea şi solicitarea variaţiilor medicamentelor din portofoliu în ţară, Uniunea Europeană şi alte ţări;
  • Monitorizarea documentaţiei depuse la autorităţile naţionale pentru medicamentele în curs de autorizare/reautorizare şi cea de solicitare a variaţiilor;
  • Urmărirea şi asigurarea transmiterii răspunsurilor la solicitările autorităţilor regulatory naţionale în termenele stabilite;
  • Gestionarea documentaţiei dosarelor.
Oferim:
  • Angajare full time
  • Oportunitatea dezvoltării carierei în cadrul unei firme de prestigiu
  • Taininguri de specialitate
  • Pachet salarial atractiv (tichete de masă, prime sărbători legale)
  • Transport gratuit la / de la locul de muncă pe raza municipiului Iași

Descrierea companiei

Cu stiinta si suflet, alaturi de oameni

La Antibiotice fabricam medicamente generice de calitate certificata la nivel international, cu stiinta si suflet, pentru a creste accesul pacientilor, medicilor si farmacistilor la mijloace valoroase de ingrijire a sanatatii.

Urmarindu-ne cu consecventa tintele, am ajuns in al 60-lea an de existenta un brand recunoscut in Romania, care aduce sanatate pentru milioane de oameni din tara si un partener de incredere ce dezvolta relatii comerciale in 73 tari ale lumii.

Specialist Regulatory Affairs  -  SC ANTIBIOTICE SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles