Specialist / Referent resurse umane

Expert Mind SRL 3 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Lucrezi deja în HR, însă jobul actual te limitează să desfășori doar o mică parte din activitățile specifice domeniului?
Nu ai posibilitatea de a gestiona complet procesul de administrare de personal sau de salarizare?

Alături de noi ai posibilitatea de a te dezvolta profesional, având acces la informații cu privire la toate modificările legislative, îndrumare și suport în orice speță și vei intra mereu în contact cu profesioniști din domeniul tău.

Cine suntem?
Suntem un Centru de afaceri - Expert Mind ce oferă servicii integrate de contabilitate, gestiune externalizată a resurselor umane, consultanță financiar-contabilă, audit și servicii juridice de înființări firme.
Compania noastră evoluează în același timp cu oamenii care fac parte din ea, de aceea ne dorim în echipă colegi care vor să își construiasca o carieră pe termen lung în acest domeniu.

Cum ne dorim să fie colegii noștri?
  • indiferent de nivelul de experiență actual (câteva luni sau 1-3 ani experiență), apreciem pasiunea ta pentru domeniu și dorinta de a învăța și de a evolua continuu;
  • ne dorim să ai studii superioare finalizate;
  • cunoștințe de operare MS Office (Word, Excel), Nexus - reprezintă un plus;
  • bune cunoștințe de legislația muncii;
  • orientare spre client, atitudine pozitivă;
  • flexibilitate, excelente abilități de comunicare și interrelaționare.

Descrierea jobului

Alături de noi vei desfășura activități de Administrare de personal și Salarizare pentru clienți din diverse industrii.

1. Administrare de personal
  • Întocmește documentațiile aferente pentru: angajări/acte adiționale/suspendări/încetări;
  • Întocmește adeverințe de orice fel – bancă, venituri, stagiu de cotizare, vechime, indemnizație creștere copil, stagiu somaj, pensionare etc.;
  • Pregătește/organizează dosare de personal pentru predare către clienți sau prezentare la control ITM;
  • Oferă consultanță/ îndrumări clienților pe aspecte legate de Codul Muncii și termenii de transmitere a Revisalului;
  • Întocmește ROI/CCM sau acte adiționale la acestea;
  • Se ocupă de transmiterea Revisalului.
2. Salarizare:
  • Se ocupa de verificarea pontajelor primite de la clienți;
  • Efectuează calculul salarial și se ocupă de întocmirea statelor de plată, utilizand programul Nexus;
  • Întocmește și depune declarațiile lunare către instituțiile de stat, respectând termenele și prevederile legale;
  • Realizează dosarele pentru recuperarea sumelor privind concediile și indemnizațiile de asigurări sociale de sănătate, convenții;
  • Ofera consultanță pentru clienți;

Care sunt beneficiile pe care le oferim?
  • contract de muncă pe perioada nedeterminată, stabilitate;
  • dezvoltare continua în domeniul resurselor umane;
  • șansa de a colabora cu cei mai buni specialiști din domeniu;
  • implicarea în activități și proiecte provocatoare;
  • progresare rapidă pe o carieră structurată;
  • instruire tehnică și de afaceri;
  • timp liber suplimentar pentru a te implica în alte proiecte: ziua de naștere este liberă; zile de concediu suplimentare pe an în funcție de vechimea în cadrul companiei; zile libere și acoperirea parțială a costurilor cu privire la certificările profesionale.
Dacă te entuziasmează ideea de a lucra cu noi pe termen lung, te invităm să aplici!

Centrul de afaceri Expert Mind oferă servicii integrate de contabilitate, gestiune externalizată a resurselor umane, consultanță financiar-contabilă, audit și servicii juridice de înființări firme. Compania activează în două regiuni ale țării, respectiv Iași și București, derulând operațiuni la nivel național.

Cu o experiență construită temeinic din ianuarie 2007, cu o echipă care se conturează printr-un număr generos de peste 170 de specialiști în contabilitate, resurse umane, audit și servicii juridice, grupul EXPERT MIND aduce plus valoare pe piața națională datorită consilierii și suportului informațional de specialitate acordate partenerilor săi. Astfel, antreprenorii pot lua decizii fundamentale pentru optimizarea, creșterea și dezvoltarea afacerii lor.

Suntem membri ai Corpului Experților Contabili și Contabililor Autorizați din România, ocupând Locul 1 în topul firmelor de contabilitate din Iași.

Centrul de Afaceri Expert Mind își mărește echipa! Te invităm la o discuție, iar în funcție de profilul și dorința ta de dezvoltare, vei putea face parte din unul din departamentele de Contabilitate, Consultanță fiscală, Audit financiar, Consultanță juridică, Consultanță HR, Gestiune personal și salarizare, Juridic, Recepție Clienți, Marketing, Recrutare.

Publicat 15 Sept. 2022 Expiră 15 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.